Logo: Fundusze Europejskie
Logo: BIP Logo: epuap Logo: Facebook
Strona głównaPowiatJesteś w dziale:

Powiat

W dniu 27 listopada br. PODGiK w Nowym Tomyślu przy ul. Poznańskiej 42 będzie nieczynny.

Informacja
 
W dniu 27 listopada br. PODGiK w Nowym Tomyślu przy ul. Poznańskiej 42 będzie nieczynny z powodu remontu.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.
 
Oczywiście będzie możliwość pozostawienia dokumentacji lub złożenia wniosku w Głównym Budynku Starostwa Powiatowego
w biurze podawczym 7.30-15.30 ul Poznańska 33.
 
czytaj dalej ›

Kardynał Zenon Grocholewski Honorowym Obywatelem Gminy Lwówek

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Kardynał Zenon Grocholewski Honorowym Obywatelem Gminy Lwówek
We wtorek, 21 listopada w Lwówku gościł kardynał Zenon Grocholewski. Jego Eminencja miał okazję spotkać się z burmistrzem Lwówka Piotrem Długoszem i pracownikami Urzędu Miasta i Gminy Lwówek. Zwiedził również wybudowany niedawno lwówecki żłobek i przedszkole. Miał możliwość powrócenia do miejsc związanych z jego urodzeniem i latami młodości. W pałacu w Brodach spotkał się ze znajomymi i przyjaciółmi. Dużo wzruszeń przyniosło również spotkanie z mieszkańcami Bródek, wsi, w której w 1939 roku przyszedł na świat. Po uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym w Lwówku, Jego Ekscelencja uczestniczył w uroczystej Sesji Rady Miejskiej we Lwówku, która odbyła się w hali lwóweckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Głównym punktem obrad lwóweckich radnych było podjęcie uchwały w sprawie nadania tytułu Honorowego Obywatela Gminy Lwówek.
 
Treść uchwały przedstawił przewodniczący Rady Miejskiej w Lwówku Piotr Przewoźny. Laudację na temat życia i działalności Jego Eminencji kardynała Zenona Grocholewskiego wygłosiła przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofia Szalczyk. Rada jednogłośnie przyznała Jego Eminencji ten zaszczytny tytuł. Kardynał nie ukrywał wzruszenia. Zwrócił uwagę na to, że jest to szczególne wyróżnienie, związane z latami wczesnej młodości, w których kształtowało się Jego powołanie do służenia Bogu i ludziom. Swoje wystąpienie oparł na tezie, że chrześcijańska postawa i postępy w różnych dziedzinach nauki muszą iść w parze. W przeciwnym wypadku w imię powszechnie rozumianego postępu i dążenia do osiągania wyższych zysków i często sprzecznych z nauką Kościoła celów dehumanizowany jest człowiek.
 
W uroczystościach nadania tytułu Honorowego Obywatela Gminy Lwówek oprócz mieszkańców gminy Lwówek uczestniczyli przedstawiciele duchowieństwa z gminy dekanatu na czele z biskupem Archidiecezji Poznańskiej Zdzisławem Fortuniakiem, władz samorządowych województwa wielkopolskiego, powiatu nowotomyskiego, gmin sąsiadujących z Lwówkiem i reprezentanci służb instytucji i organizacji. Gminę Miedzichowo reprezentował wójt Stanisław Piechota. Gminę Kuślin wójt Jerzy Dziamski.
 
W imieniu władz samorządowych życzenia i podziękowania na ręce Jego Eminencji złożył starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki i przewodnicząca Rady Powiatu Maria Galas. W prezencie przekazali wiklinowy fotel. W uroczystościach brali udział również członkowie Zarządu Powiatu: Adam Pilc i Przemysław Tramowski oraz radny Rady Powiatu Krzysztof Pacholak. Przed zgromadzoną publicznością na specjalne życzenie Jego Eminencji wystapiła Lwówecka Orkiestra Dęta wraz z marżonetkami.
 
 

Dzień Pracownika Socjalnego

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Dzień Pracownika Socjalnego
21 listopada obchodzony jest  Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji w tym dniu starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki, wicestarosta nowotomyski Tomasz Kuczyński, skarbnik powiatu Agnieszka Biegaj oraz kierownik Wydziału Organizacyjnego Emilia Michalczak-Woźniak spotkali się z pracownikami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu. Samorządowcy zapoznali się z zadaniami instytucji. Podziękowali pracownikom za ich codzienny trud, oddanie i zaangażowanie w niesienie wsparcia potrzebującym. Włodarze powiatu nowotomyskiego przekazali na ręce dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Marcina Brambora i pracowników PCPR życzenia i kwiaty. Za szczególne zaangażowanie w pracę dyrektor PCPR Marcin Brambor wyróżnił dwie pracownice: Wiesławę Szyptowską i Alicję Łęszczak Kubiak.
 

Z życzeniami u diabetyków

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Z życzeniami u diabetyków
W piątek, 17 listopada członkowie nowotomyskiego koła powiatowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków świętowali Dzień Cukrzyka. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków zajmuje się nie tylko bezpośrednią pracą z osobami chorymi na cukrzycę w zakresie udzielania im szeroko pojętej pomocy. Prowadzi zarówno edukację cukrzycową, jak i akcje mające na celu podniesienie wiedzy na temat tej choroby w społeczeństwie. To bardzo ważne zadania, które znakomicie wpisują się w walkę z chorobami cywilizacyjnymi. Wśród gości spotkania był włodarz powiatu Ireneusz Kozecki, który przekazał na ręce organizatorów życzenia i słowa uznania dla działalności organizacji.
 
 
 
 
 

II Międzynarodowe Spotkania Gospodarcze

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: II Międzynarodowe Spotkania Gospodarcze
W czwartek, 16 listopada na terenie Uniwersytetu Ludowego w niemieckiej miejscowości Seeweg odbyły się II Międzynarodowe Spotkania Gospodarcze. Inicjatorami tego wydarzenia, podobnie jak w roku ubiegłym byli starostowie partnerskich powiatów - starosta powiatu Potsdam - Mittelmark - Wolfgang Blasig i starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki. Pierwsze Międzynarodowe Spotkania Gospodarcze, które odbyły się rok temu w Nowym Tomyślu, spotkały się z uznaniem i aprobatą środowisk związanych z gospodarką i biznesem. Stąd też kontynuacja tej inicjatywy.
 
Tym razem przedsiębiorcy z Polski mieli okazję zwiedzić niemiecki firmy o podobnym profilu działalności. Spotkania miały na celu podzielenie opiniami i dobrymi praktykami w biznesie. Punktem kulminacyjnym tego dnia było spotkanie gospodarcze, które odbyło się na terenie Uniwersytetu Ludowego w miejscowości Seeweg. Uroczystego otwarcia spotkania dokonali starostowie partnerskich powiatów. Wśród przybyłych gości, oprócz przedstawicieli firm i podmiotów gospodarczych reprezentujących partnerskie powiaty znalazła się również przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofia Szalczyk i Tomasz Wika - dyrektor Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu.
 
W dyskusji panelowej o wyzwaniach w zakresie finansowania projektów transgranicznych debatowali przedstawiciele: Deutsche Leasing AG, Biura Kooperacji Polsko -Niemieckiej, PKO Bank Polski S.A. - biuro Niemcy, Firmy Witnica Metal sp .z.o.o. i Mittelbrandenburgische Sparkasse w Poczdamie.
 
O swoich doświadczeniach w ramach realizacji projektów transgranicznych opowiedzieli przedstawiciele firm z partnerskich powiatów. Powiat nowotomyski reprezentowała Firma Elektrorecykling i Firma Redos. Natomiast Powiat Potsdam-Mittelmark Firma Innovationsförderung, Außenwirtschaft und Europa-Service.
 
Wydarzeniu towarzyszyła wystawa połączona z degustacją produktów regionalnych. Swoje zdolności kulinarne zaprezentowały również uczennice IV klasy Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance. Dużą popularnością wśród naszych zagranicznych partnerów cieszyło się również stoisko nowotomyskiej firmy ZIK prezentującej rękodzieło.
 
Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu dziękuje wszystkim osobom, firmom i instytucjom z terenu powiatu nowotomyskiego, które wzięły udział w II Międzynarodowych Spotkaniach Gospodarczych. Szczególne podziękowania kierujemy do Firmy Redos i Elektrorecykling za podzielenie się swoimi doświadczeniami w zakresie realizacji projektów transgranicznych. Dziękujemy również Zarządowi i Członkom Opalenickiej Izby Gospodarczej oraz Cechu Rzemiosł Różnych w Nowym Tomyślu i dyrekcji ZS RCKU w Trzciance za zaangażowanie, aktywne uczestnictwo w Konferencji i wsparcie jej współorganizacji. Mamy nadzieję, że wymiana kontaktów i doświadczeń zaowocują nawiązaniem nowych partnerskich, międzynarodowych relacji.
 
 

Nowa ścieżka rowerowa

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Nowa ścieżka rowerowa
Przedstawiciele władz samorządowych województwa - Zofia Szalczyk - przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Wojciech Jankowiak wicemarszałek województwa, powiatu - starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki, sekretarz powiatu Ryszard Napierała i gminy Nowy Tomyśl - burmistrz Włodzimierz Hibner dokonali otwarcia otwarciem nowej ścieżki rowerowej na odcinku między Sękowem, a Nowym Tomyślem. Inwestycja została przeprowadzona w ramach rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 302. Powstała dwukierunkowa ścieżka rowerowa o długości 1,53 km i szerokości 2 metrów. Koszt budowy wynosił niecałe 942 tys. zł.
 

Utrudnienia w Wydziale Komunikacji

Autor: Janusz Pustelnik
Uprzejmie informujemy, że w związku z wdrażaniem przez Ministerstwo Cyfryzacji ogólnopolskiego systemu informatycznego Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0) występują poważne utrudnienia w rejestracji pojazdów i wydawaniu dowodów rejestracyjnych. O zakończeniu awarii poinformujemy na stronie internetowej powiatu. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc pod nr. tel. 61 44 26 728, 61 44 26 729, 61 44 26 730, 61 44 26 792.
Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy.
 

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do oddania w najem

Autor: Emila Silska
Uchwała Nr 285/GN/2017 Zarządu Powiatu Nowotomyskiego z dnia 7 listopada 2017 roku w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości oznaczonej nr 1238/5 połozonej w Nowym Tomyślu przy ul. Poznańskiej, na której zlokalizowany jest budynek nr 32A, w którym znajduje się lokal użytkowy, przeznaczony do oddania w najem na okres jednego roku na rzecz dotychczasowego najemcy.
 

25 lat Dziecięcego Zespołu Tanecznego REGO

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: 25 lat Dziecięcego Zespołu Tanecznego REGO
W poniedziałek, 13 listopadaj starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki w Zbąszyńskim Ośrodku Kultury spotkał się z członkami Dziecięcego Zespołu Tanecznego REGO, który niedawno obchodził jubileusz 25 lecia istnienia. Z tej okazji na ręce założycielki zespołu - Reginy Gołek wręczył list gratulacyjny oraz kwiaty. Natomiast dzieciom przekazał słodki podarunek i kalendarze. Podczas spotkania dzieci zaprezentowały kilka układów tanecznych, które tego dnia ćwiczyły podczas próby zespołu.
 
 

Pamiętali o bohaterach

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Pamiętali o bohaterach
W piątek, 10 listopada, uroczystym apelem młodzież i nauczyciele z Zespołu Szkół ogólnokształcących i Policealnych im. M. Kopernika w Nowym Tomyślu uczcili zbliżające się Święto Niepodległości. Nie zabrakło okolicznościowej prezentacji, występu zespołu „Kopernik Band”, czy wspólnego odśpiewania „Roty”. W wydarzeniu uczestniczył starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki.
 
 
1 2 3 4 5 6 ... 59

  • Baner: Pierwszy baner dolny
  • Baner: Drugi baner dolny
  • Baner: Nowotomyska Izba Gospodarcza
  • Baner: Narodowe Siły Rezerwy
  • Baner: Przegląd Powiatu Nowotomyskiego
  • Baner: Rcl
  • Baner: www.naszemiasto.pl
  • Baner: NefroTest_ikona
  • Baner: Gminna Szkółka Piłkarska
Znajdujesz się na stronie: Powiat Nowotomyski
Logo akcji: Najlepsze w Polsce
Logo akcji: Lider Wśród Aktywnych
Baner: Wiosna_1Baner: Wiosna2