Logo: Fundusze Europejskie
Logo: BIP Logo: epuap Logo: Facebook
Strona głównaPowiatJesteś w dziale:

Powiat

Rozmawiali o inwestycjach drogowych

Autor: Krystian Dybek
Ilustracja do informacji: Rozmawiali o inwestycjach drogowych
Dzisiaj starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński spotkał się z wójtem gminy Kuślin Mieczysławem Skrzypczakiem oraz Skarbnikiem Gminy Arturem Giersberg. Spotkanie dotyczyło omówienia propozycji zaangażowania gminy Kuślin w budowę dwóch rond na skrzyżowaniach dróg powiatowych nr 2709P (Opalenica-Lwówek) z drogami nr 2793P (Kuślin-Buk) oraz nr 2738P (Głuponie-Duszniki), w związku z planowaną przez powiat modernizacją drogi Lwówek-Opalenica. Gmina Kuślin zabezpieczyła na ten cel środki finansowe na opracowanie dokumentacji projektowej, natomiast Starostwo Powiatowe rozpocznie procedury w tej sprawie.
 

Nowy termin spotkania z Rzecznikiem Praw Obywatelskich

Ilustracja do informacji: Nowy termin spotkania z Rzecznikiem Praw Obywatelskich
W związku ze zmianą terminu spotkania z Rzecznikiem Praw Obywatelskich dr. Adamem Bodnarem informujemy, że spotkanie to odbędzie się 14 marca w godz. 17:00-19:00. Mamy nadzieję, że przyjmą Państwo tę zmianę ze zrozumieniem i zechcą spotkać się z dr. Adamem Bodnarem.

Nowoczesny sprzęt dla szpitala

Autor: Krystian Dybek
Ilustracja do informacji: Nowoczesny sprzęt dla szpitala
W czwartek, 14 lutego  w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Nowotomyskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu medycznego dla szpitala. Nowoczesna aparatura do ratowania zdrowia i życia zakupiona została ze środków Ministerstwa Zdrowia w ramach projektu Infrastruktura i Środowisko. Wartość projektu wynosi 3.135.940, z czego 470.391 zł przekazane zostało przez Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu.
Celem projektu jest poprawa funkcjonowania systemu ratownictwa medycznego. Dzięki jego realizacji możliwe jest zwiększenie dostępności do wysokospecjalistycznych usług z wykorzystaniem nowych technologii medycznych.
 
Dzięki pozyskanym funduszom udało się doposażyć w nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną Szpitalny Oddział Ratunkowy, co bez wątpienia wpłynie na jeszcze wyższą jakość świadczeń medycznych i odpowie na zapotrzebowanie beneficjentów.
 
W ramach projektu zakupiony został nowoczesny sprzęt medyczny m.in. respirator mobilny i stacjonarny, defibrylatory, kardiomonitory, aparaty USG, cyfrowy mobilny aparat RTG przyłóżkowy oraz aparat RTG z ramieniem C, aparat do znieczulania, urządzenia do diagnostyki endoskopowej, detektory krwawień oraz żył, aparaty do ogrzewania pacjenta i płynów infuzyjnych, ssaki elektryczne i aparaty EKG, pompy infuzyjne, aparat do resuscytacji / kompresji klatki piersiowej.
 
Wartość zakupionych urządzeń to 2 831 894,52 zł. W kolejnym etapie planowany jest zakup łóżek szpitalnych, lampy operacyjnej, wózków transportowych i inwalidzkich, stołów i stolików zabiegowych, dźwigu do podnoszenia pacjentów, oraz systemu bezprzewodowego przywoływania osób.

 

 

 

60 lat minęło...

Autor: Krystian Dybek
Ilustracja do informacji: 60 lat minęło...
We wtorek, 12 lutego w Klubie Osiedlowym Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Tomyślu odbyły się uroczystości z okazji Jubileuszu 60-lecia Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Tomyślu. Dokładnie w tym dniu przypada bowiem 60. rocznica rozpoczęcia działalności tejże spółdzielni. Jubileuszowe spotkanie było zatem doskonałą okazją do przypomnienia najważniejszych wydarzeń z bogatej historii Spółdzielni, złożenia życzeń oraz uhonorowania najbardziej zasłużonych dla jubilatki osób. Powiat Nowotomyski na uroczystości reprezentowali: starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Nowotomyskiego Renata Gruszka.
 

Zarząd Powiatu Nowotomyskiego Informuje

Autor: Emilia Silska