Logo: Fundusze Europejskie
Logo: BIP Logo: epuap Logo: Facebook
Strona głównaPowiatJesteś w dziale:

Powiat

Utrudnienia w ruchu

Autor: Grzegorz Kasprzak
Ilustracja do informacji: Utrudnienia w ruchu
W związku z realizacją inwestycji pn. "Przebudowa pasa drogowego drogi powiatowej Nr 2738P Stary Tomyśl -Wąsowo" uprzejmie informujemy, iż od dnia 22.06.2018 r. nastąpią utrudnienia w ruchu na odcinku Róża - Wąsowo. Kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zastosowanie się do wprowadzonej tymczasowej zmiany organizacji ruchu tj. objazdu. Przepraszamy za utrudnienia.

Zarząd Powiatu informuje

Autor: Emilia Silska
 
 
 
 

Moc atrakcji na III MotoPikniku

Ilustracja do informacji: Moc atrakcji na III MotoPikniku
W sobotę, 26 maja ulicami Nowego Tomyśla przejechało kilkaset motocykli, które w ten sposób zainaugurowały III MotoPiknik, odbywający się w pobliskim Sękowie. Organizatorem wydarzenia była Chmielowa Grupa Motocyklowa przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu oraz Powiatowego Centrum Sportu.
 
czytaj dalej ›
Motocyklowe święto rozpoczęło się od krótkiej modlitwy i poświęcenia motocykli przez księdza proboszcza parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu Andrzeja Grabańskiego. Następnie miłośnicy dwóch kółek, prowadzeni przez policję i strażaków wyjechali na ulice Nowego Tomyśla. Na trasie ich przejazdu z radością pozdrawiali ich mieszkańcy miasta, którzy nie kryli zafascynowania pięknymi, błyszczącymi pojazdami. W paradzie uczestniczył również starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki, który dzięki życzliwości pana Piotra Grześkowiaka jechał jednym z jego zabytkowych kabrioletów. – Chciałbym serdecznie podziękować Chmielowej Grupie Motocyklowej za organizację wspaniałego pikniku. Dopisało naprawdę wszystko: począwszy od pogody i frekwencji po atrakcje na scenie i dla dzieci. Dziękuję również panu Włodzimierzowi Hibnerowi, a za jego pośrednictwem wszystkim druhom strażakom z gminy Nowy Tomyśl za zabezpieczenie trasy przejazdu motocykli – powiedział starosta Ireneusz Kozecki, który zapewnił motocyklistów o swojej życzliwości i wsparciu dla ich działań.
Tego dnia na nudę z pewnością nie mógł narzekać ten, kto przyjechał do Sękowa. Mnóstwo ciekawych atrakcji zapewniono dla dzieci: zamki dmuchane, konkursy i zabawy, pokazy strażackie, a nawet możliwość przelotu śmigłowcem nad miastem. Równie wiele działo się na scenie, gdzie zagrali: Grupa Szopena, Country Zenit, Blues Station (Dżem Cover Band) oraz Jack D. Society. Co ważne, tego dnia do Chmielowej Grupy Motocyklowej oficjalnie dołączyło sześciu nowych członków, którzy z pewnością aktywnie zasilą szeregi nowotomyskich motocyklistów.
Organizatorzy udowodnili, że potrafią nie tylko dobrze się bawić. W czasie imprezy swoje stoisko miała także Drużyna Szpiku, która bardzo aktywnie promowała ideę krwiodawstwa oraz rejestracji i w bazie dawców szpiku.
 
 
 
 
 
 
czytaj dalej ›

Zmieniamy się dla naszych mieszkańców

Ilustracja do informacji: Zmieniamy się dla naszych mieszkańców
Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu dokonuje w ostatnim czasie wielu zmian, które mają pomóc mieszkańcom w załatwianiu ich spraw. Taką jest bez wątpienia nowoczesny system obsługi funkcjonujący w Wydziale Komunikacji.
 
czytaj dalej ›
Tak zwany system kolejkowy realizuje swoje zadania administracyjne poprzez uruchomienie elektronicznego systemu kolejkowego. Wszystkie sprawy związane z rejestracją pojazdu, odbiorem prawa jazdy oraz inne leżące w gestii Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu muszą zostać dokonane poprzez osobiste pobranie biletu z kolejkomatu lub poprzez rejestrację elektroniczną na stronie.:www.komunikacja.powiatnowotomyski.pl. W osobnym linku można sprawdzić status załatwianych spraw. Obecnie system ustawiony jest na wydanie 80 „bilecików” dziennie. Po przekroczeniu tego limitu bilety nie są wydawane, co jest wyraźnym sygnałem dla klienta, że w danym dniu nie zostanie już obsłużony. Taką informację o statusie załatwianych spraw, wraz z liczbą osób oczekujących można również sprawdzić na stronie internetowej: www.komunikacja1.powiatnowotomyski.pl. Do każdego z podanych linków znajduje się przekierowanie ze strony internetowej powiatu.
Ogromną zaletą wprowadzenia systemu kolejkowego jest umożliwienie elastycznego zarządzania ruchem petentów, dzięki czemu znacznie polepszyła się jakość obsługi. Od dwóch tygodni mieszkańcy, żeby stanąć przy biurku pracownika Wydziału Komunikacji nie muszą wcześnie rano zjawiać się w urzędzie i czekać na swoją kolej. Jedną z zalet systemu kolejkowego jest bowiem wspomniana możliwość zarezerwowania kolejki przez Internet. Dzięki tej funkcji mieszkańcy powiatu mogą zaplanować z wyprzedzeniem wizytę w Wydziale Komunikacji na konkretny dzień i godzinę.
 
czytaj dalej ›

Zakaz wstępu do lasu

Autor: Kamil Kałek

Utrudnienia w ruchu

Autor: Ilona Dębska
W związku z rozpoczęciem prac związanych z przebudową drogi powiatowej relacji Opalenica - Lwówek informujemy, że z dniem 7 maja (poniedziałek) na odcinku od miejscowości Pakosław w kierunku miejscowości Lwówek wystąpią utrudnienia w ruchu. Kierowców prosimy o wyrozumiałość.
 

Uwaga chemiczne ograniczanie liczebności chrabąszcza majowego!

Autor: Kamil Kałek
 
ZAŁĄCZNIKI
 
 

Zarząd Powiatu Nowotomyskiego informuje III przetarg ustny nieograniczony

Autor: Emilia Silska
Na podstawie art. 38 ust. 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami informuje o ogłoszeniu III przetargu ustnego nieograniczonego na zbycie nieruchomości, stanowiącej własność Powiatu Nowotomyskiego, składającej się z działek ewidencyjnych nr: 362/10, 362/7, 362/9, 201/1, 201/4, 375/6, 375/16, 375/18, 375/19, 376/2, położonych w Starym Tomyślu.
 
ZAŁĄCZNIKI
 
 
 
 
 

Uchwała Zarządu Powiatu

Autor: Emilia Silska
Uchwała nr 327/GN/2018 Zarządu Powiatu Nowotomyskiego z dnia 23 kwietnia 2018 r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w trybie bezprzetargowym.
 
ZAŁĄCZNIKI
 

Zapraszamy na Targi Ogrodniczo - Działkowe Powiatu Nowotomyskiego w Trzciance!

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Zapraszamy na Targi Ogrodniczo - Działkowe Powiatu Nowotomyskiego w Trzciance!
Serdecznie zapraszamy do Trzcianki!
1 2 3 4 5 6 ... 65

  • Baner: Pierwszy baner dolny
  • Baner: Drugi baner dolny
  • Baner: Nowotomyska Izba Gospodarcza
  • Baner: Narodowe Siły Rezerwy
  • Baner: Przegląd Powiatu Nowotomyskiego
  • Baner: Rcl
  • Baner: www.naszemiasto.pl
  • Baner: NefroTest_ikona
  • Baner: Gminna Szkółka Piłkarska
Znajdujesz się na stronie: Powiat Nowotomyski
Logo akcji: Najlepsze w Polsce
Logo akcji: Lider Wśród Aktywnych
Baner: Wiosna_1Baner: Wiosna2