Logo: Fundusze Europejskie
Logo: BIP Logo: epuap Logo: Facebook

Powiat

Zawsze z ludźmi i dla ludzi

18-10-2018 | drukuj |
Ilustracja do informacji: Zawsze z ludźmi i dla ludzi
Szanowni Państwo, kadencja obecnych władz samorządowych dobiega końca. Czujemy się zobowiązani do przekazania Państwu informacji na temat tego, w jaki sposób pracowaliśmy i w skrócie wymienić najważniejsze dokonania czterech lat. Poniżej tematycznie podzieliliśmy informacje, o których napisał już „Przegląd Powiatu Nowotomyskiego”. Zaczynamy od zamieszczonego w miesięczniku wywiadu ze starostą nowotomyskim, Ireneuszem Kozeckim.
 
Panie Starosto, minęły niemal cztery lata od kiedy rozpoczął Pan pracę na stanowisku starosty nowotomyskiego. Jak w skrócie podsumuje Pan ten czas?
- Ciężko cztery lata wytężonej pracy podsumować w kilku zdaniach. Za swój osobisty sukces uważam rozbudowę i modernizację Szpitala Powiatowego. Dzięki mojemu uporowi, ale i pozytywnej odpowiedzi lokalnych przedsiębiorców udało się również wyremontować i uporządkować przyszpitalny teren. Kolejnym ważnym zadaniem były remonty i modernizacje dróg. Dumny jestem na przykład z odcinka drogi Opalenica – Grodzisk Wlkp., czy trwających właśnie prac w Starym Tomyślu -sprzedaliśmy pałac, ale te pieniądze wróciły do mieszkańców. Najważniejsze było jednak dla mnie sprawowanie tej funkcji z ludźmi i dla ludzi. Zawsze dla każdego z mieszkańców miałem czas, starałem się nie lekceważyć oddolnych inicjatyw i odpowiadać na każde zaproszenie. Patrząc na zaangażowanie mieszkańców, w tej kadencji wraz z Zarządem Powiatu przekazaliśmy ponad milion złotych na zadania realizowane w naszych gminach w ramach Otwartego Konkursu Ofert. To są przecież środki, które przeznaczyliśmy nie tylko na wydarzenia kulturalne w naszych miejscowościach, ale też pozalekcyjne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży we wszystkich gminach powiatu. Dodam też, że Kolej Metropolitarna czy również przekazanie środków na dokumentację budowy wiaduktu w  Nowym Tomyślu to bardzo dobitne przykłady naszej działalności na rzecz społeczności lokalnej.
Wiele zmian nastąpiło również w Starostwie Powiatowym.
- Tak, ale zmian w sensie pozytywnym. Zbudowaliśmy podjazd dla osób niepełnosprawnych, wyremontowaliśmy hol główny naszego budynku i przenieśliśmy Biuro Obsługi Mieszkańca. Niestety, mimo iż ponieśliśmy koszty i wielokrotnie prowadziliśmy rozmowy z gminą Nowy Tomyśl, burmistrz w ostatniej chwili zdecydował inaczej i nie chce już wspólnego z nami, jednego Biura Obsługi Mieszkańca – jak to funkcjonowało przez wiele lat. Remontu doczekał się również hol Wydziału Komunikacji, gdzie jednocześnie wprowadziliśmy tzw. system kolejkowy. W najbliższym czasie wprowadzimy również zmiany godzin pracy w Wydziale Komunikacji polegające na tym, że jeden dzień w tygodniu Wydział pracował będzie również w godzinach popołudniowych, tak by mieszkańcy powiatu nie musieli np. brać urlopów w celu załatwienia swoich spraw. W Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej wprowadziliśmy szereg unowocześnień technologicznych. Tam również wprowadziliśmy możliwość płatności bezgotówkowych. Odpowiadamy na sygnały mieszkańców i staramy się wychodzić naprzeciw stawianym nam oczekiwaniom.  Jesteśmy na etapie ukończenia budowy windy przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Myślę, że z pełną świadomością mogę mówić o tym, że rozpocząłem w tej kadencji budowanie nowoczesnego, skutecznego i przyjaznego mieszkańcom samorządu powiatowego.
Działalność społeczna była szczególnie widoczna w tej kadencji.
- Oczywiście, ale po raz kolejny podkreślę, było to odpowiedzią na stawiane wobec nas oczekiwania mieszkańców. To u mnie nowotomyskie Amazonki były, gdy wypowiedziano im miejsce do rehabilitacji i ćwiczeń w budynku, którego zarządcą jest gmina Nowy Tomyśl. Nie mogłem pozostawić tych kobiet bez pomocy. Obecnie panie korzystają z pomieszczenia w Powiatowym Centrum Sportu. Gdy zwrócono się do nas z prośbą o wsparcie przedsięwzięcia, jakim jest możliwość przeprowadzania osób niepełnosprawnych na perony kolejowe w Nowym Tomyślu, również postanowiłem, że należy włączyć się w to przedsięwzięcie. Wspieram m.in. rodziców dzieci z autyzmem, angażujemy się we wsparcie „Szlachetnej Paczki”, utworzyliśmy Powiatowe Centrum Wspierania Organizacji Samorządowych, wydaliśmy „Poradnik Seniora.” Zawsze kiedy pojawiają się ciekawe inicjatywy Stowarzyszeń, czy niezrzeszonych nigdzie mieszkańców, staramy się pomóc. Przecież to właśnie ci zaangażowani w swoich małych miejscowościach ludzie najlepiej promują nasz powiat. To co robią w swoich małych społecznościach sprawia, że zasługują na szczególny szacunek. Największą nagrodą za te działania jest dla mnie codzienna życzliwość, uśmiech i wsparcie ze strony mieszkańców. W tym miejscu chciałbym jednocześnie podziękować wszystkim, którzy oddali na mnie swe głosy w plebiscycie organizowanym przez redakcję „Głosu Wielkopolskiego” - Samorządowiec Wielkopolski 2014-2018. Państwa głosy sprawiły, że zająłem zaszczytne drugie miejsce, ale też potwierdziły, że akceptujecie Państwo i doceniacie moją pracę. To ogromna nagroda, ale i nobilitacja do dalszej aktywności.
 
Zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi materiałami zamieszczonymi w „Przeglądzie Powiatu Nowotomyskiego”, wśród których szczególnie polecamy:
 
 
 
 
 
 
 
 

  • Baner: Pierwszy baner dolny
  • Baner: Drugi baner dolny
  • Baner: Nowotomyska Izba Gospodarcza
  • Baner: Narodowe Siły Rezerwy
  • Baner: Przegląd Powiatu Nowotomyskiego
  • Baner: Rcl
  • Baner: www.naszemiasto.pl
  • Baner: NefroTest_ikona
  • Baner: Gminna Szkółka Piłkarska
Znajdujesz się na stronie: Powiat Nowotomyski
Logo akcji: Najlepsze w Polsce
Logo akcji: Lider Wśród Aktywnych
Baner: Wiosna_1Baner: Wiosna2