Logo: Fundusze Europejskie
Logo: BIP Logo: epuap Logo: Facebook

Powiat

II Międzynarodowe Spotkania Gospodarcze

17-11-2017 | Autor: Kamil Kałek | drukuj |
Ilustracja do informacji: II Międzynarodowe Spotkania Gospodarcze
W czwartek, 16 listopada na terenie Uniwersytetu Ludowego w niemieckiej miejscowości Seeweg odbyły się II Międzynarodowe Spotkania Gospodarcze. Inicjatorami tego wydarzenia, podobnie jak w roku ubiegłym byli starostowie partnerskich powiatów - starosta powiatu Potsdam - Mittelmark - Wolfgang Blasig i starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki. Pierwsze Międzynarodowe Spotkania Gospodarcze, które odbyły się rok temu w Nowym Tomyślu, spotkały się z uznaniem i aprobatą środowisk związanych z gospodarką i biznesem. Stąd też kontynuacja tej inicjatywy.
 
Tym razem przedsiębiorcy z Polski mieli okazję zwiedzić niemiecki firmy o podobnym profilu działalności. Spotkania miały na celu podzielenie opiniami i dobrymi praktykami w biznesie. Punktem kulminacyjnym tego dnia było spotkanie gospodarcze, które odbyło się na terenie Uniwersytetu Ludowego w miejscowości Seeweg. Uroczystego otwarcia spotkania dokonali starostowie partnerskich powiatów. Wśród przybyłych gości, oprócz przedstawicieli firm i podmiotów gospodarczych reprezentujących partnerskie powiaty znalazła się również przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofia Szalczyk i Tomasz Wika - dyrektor Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu.
 
W dyskusji panelowej o wyzwaniach w zakresie finansowania projektów transgranicznych debatowali przedstawiciele: Deutsche Leasing AG, Biura Kooperacji Polsko -Niemieckiej, PKO Bank Polski S.A. - biuro Niemcy, Firmy Witnica Metal sp .z.o.o. i Mittelbrandenburgische Sparkasse w Poczdamie.
 
O swoich doświadczeniach w ramach realizacji projektów transgranicznych opowiedzieli przedstawiciele firm z partnerskich powiatów. Powiat nowotomyski reprezentowała Firma Elektrorecykling i Firma Redos. Natomiast Powiat Potsdam-Mittelmark Firma Innovationsförderung, Außenwirtschaft und Europa-Service.
 
Wydarzeniu towarzyszyła wystawa połączona z degustacją produktów regionalnych. Swoje zdolności kulinarne zaprezentowały również uczennice IV klasy Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance. Dużą popularnością wśród naszych zagranicznych partnerów cieszyło się również stoisko nowotomyskiej firmy ZIK prezentującej rękodzieło.
 
Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu dziękuje wszystkim osobom, firmom i instytucjom z terenu powiatu nowotomyskiego, które wzięły udział w II Międzynarodowych Spotkaniach Gospodarczych. Szczególne podziękowania kierujemy do Firmy Redos i Elektrorecykling za podzielenie się swoimi doświadczeniami w zakresie realizacji projektów transgranicznych. Dziękujemy również Zarządowi i Członkom Opalenickiej Izby Gospodarczej oraz Cechu Rzemiosł Różnych w Nowym Tomyślu i dyrekcji ZS RCKU w Trzciance za zaangażowanie, aktywne uczestnictwo w Konferencji i wsparcie jej współorganizacji. Mamy nadzieję, że wymiana kontaktów i doświadczeń zaowocują nawiązaniem nowych partnerskich, międzynarodowych relacji.
 
 

  • Baner: Pierwszy baner dolny
  • Baner: Drugi baner dolny
  • Baner: Nowotomyska Izba Gospodarcza
  • Baner: Narodowe Siły Rezerwy
  • Baner: Przegląd Powiatu Nowotomyskiego
  • Baner: Rcl
  • Baner: www.naszemiasto.pl
  • Baner: NefroTest_ikona
  • Baner: Gminna Szkółka Piłkarska
Znajdujesz się na stronie: Powiat Nowotomyski
Logo akcji: Najlepsze w Polsce
Logo akcji: Lider Wśród Aktywnych
Baner: Wiosna_1Baner: Wiosna2