Logo: Fundusze Europejskie
Logo: BIP Logo: epuap Logo: Facebook
Strona głównaOświataJesteś w dziale:

Oświata

Nowoczesny sprzęt dla szkół!

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Nowoczesny sprzęt dla szkół!

Zespół Szkół nr 1 w Zbąszyniu i Zespół Szkół Ogólnokształcących i Policealnych im. M. Kopernika w Nowym Tomyślu zostały zakwalifikowane do III edycji projektu Samorządu Województwa Wielkopolskiego pn. "Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020", realizowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.Szkoły w ramach projektu otrzymały nowoczesny sprzęt elektroniczny o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych m.in. ekrany multimedialne z głośnikami, kamery do wideokonferencji, system wi fi, nowoczesne tablety dla uczniów oraz laptopy dla nauczycieli W odbiorze sprzętu w ZSOiP im. M. Kopernika w piątek, 19 października uczestniczył starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki. Gratulujemy dyrekcji i nauczycielom naszych szkół!

GALERIA ZDJĘĆ
 

Europejski Dzień Języków w Koperniku

Autor: Kamil Kałek
W 2001 roku Rada Europy ustanowiła 26 września Europejskim Dniem Języków (EDJ). Z tej okazji organizowane są różnorodne wydarzenia mające na celu z jednej strony podkreślenie kluczowej roli języków w pielęgnowaniu naszego dziedzictwa kulturowego, ale z drugiej – zaakcentowanie konieczności uczenia się języków obcych i płynących z tego korzyści. Z tej okazji, również w nowotomyskim „Koperniku” nauczyciele języków obcych postanowili zachęcić swoich uczniów do  językowych zabaw. Przeprowadzono quizz, którego pytania miały uczyć i bawić. Nie każdy wie przecież, iż angielskie słówko apple pochodzi od nazwy włoskiego miasta Abella.
 
Uczniowie dowiedzieli się, ilu języków używa się na świecie, że to język angielski jest najczęściej używanym językiem świata. Po pierwszej części przyszedł czas na karaoke, oczywiście w różnych językach. Pojawiły się hity ostatnich czasów:  Despacito w języku hiszpańskim,  Ai Se Eu Te Pego po portugalsku, a nawet Rozovoye Vino po rosyjsku. Karaoke można określić jednym słowem: szaleństwo!!! Niektórzy postawili na układ choreograficzny, ponieważ nie bardzo nadążali za pojawiającym się na ekranie tekstem, inni natomiast krzyczeli ile sił w płucach.
 
Kolejne święto w „Koperniku” okazało się wspaniałym sposobem nauki, integracji j i oczywiście zabawy. W cudownych nastrojach, pełni motywacji do nauki języków uczniowie wrócili do dalszych zajęć. Kolokwialnie mówiąc: „wszystko co dobre szybko się kończy”, ale kolejny Dzień Języków przed nami, być może będzie jeszcze bardziej udany.
 

Dzień Edukacji Narodowej

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Dzień Edukacji Narodowej
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki wraz z wicestarostą Tomaszem Kuczyńskim spotkali się z dyrektorami i nauczycielami szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Nowotomyski. Włodarze powiatu przekazali kadrze zarządzającej, nauczycielom szkół serdeczne życzenia i gratulacje. Starosta podziękował za efektywną, pełną zaangażowania pracę, która przełożyła się na przyznanie Powiatowi Nowotomyskiemu certyfikatu "Samorządowy Lider Edukacji".
 

Powiat Nowotomyski Samorządowym Liderem Edukacji!

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Powiat Nowotomyski Samorządowym Liderem Edukacji!
W sobotę, 13 października w Auli Nowodworskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyła się uroczystość nadania Certyfikatów „Samorządowy Lider Edukacji”. W Gali Finałowej 8. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Województw „Samorządowy Lider Edukacji”, współorganizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, wzięło udział ponad 150 liderów samorządowych z całej Polski. Wśród laureatów konkursu znalazł się Powiat Nowotomyski. Certyfikat odebrał starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki.

Certyfikaty i statuetki przyznane za osiągnięcia w dziedzinie polityki oświatowej i zarządzania szkolnictwem wręczyli prof. dr hab. Krzysztof Czekaj z Komisji Certyfikacyjnej oraz Grażyna Kaczmarczyk, Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Program „Samorządowy Lider Edukacji” to jeden z najbardziej prestiżowych i wartościowych projektów certyfikacyjnych w Polsce, porównywany do takich inicjatyw, jak konkurs „Teraz Polska” czy Polska Nagroda Jakości. Gala Finałowa Konkursu służy zaprezentowaniu najlepszych polskich samorządów, ale także wymianie wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk pomiędzy nagrodzonymi.

 
 

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 W ZBĄSZYNIU LAUREATEM W KONKURSIE WIELKOPOLSKA SZKOŁA ROKU 2018!

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 W ZBĄSZYNIU LAUREATEM W KONKURSIE WIELKOPOLSKA SZKOŁA ROKU 2018!
Zespół Szkół nr 1 w Zbąszyniu świętuje swój kolejny sukces. Od trzech lat szkoła bierze udział w konkursie organizowanym przez Zarząd Województwa. W obecnej edycji tego konkursu znalazła się wśród 5 placówek nominowanych do tytułu Wielkopolska Szkoła Roku. Poniżej przedstawiamy relację z tego wydarzenia przesłaną z ZS nr 1 w Zbąszyniu. Gratulujemy!
 
Przyznano nam prestiżowy tytuł laureata, co oznacza, że znaleźliśmy się w gronie zaledwie 5 najlepszych szkół województwa wielkopolskiego, które wyróżniają się innowacyjnością, wysoką jakością nauczania, współpracą ze środowiskiem lokalnym, jak również kształtowaniem wśród uczniów postaw patriotycznych i obywatelskich 25 września 2018 roku w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki odbyła się uroczysta Gala, podczas której pani Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego wręczyła nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu o tytuł Wielkopolska Szkoła Roku.
 
Dyrektor, Bogusław Pietrusiewicz odebrał pamiątkową statuetkę, przedstawiającą dłoń owiniętą laurem i trzymającą diament. Dyrektorowi towarzyszyli również przedstawiciele grona pedagogicznego  i uczniów. Zwycięzcy, laureaci oraz wyróżnieni otrzymali również nagrody finansowe. Jako laureaci konkursu otrzymaliśmy 10 tysięcy zł. Dumni jesteśmy z tego, że podczas kolejnych edycji konkursu otrzymujemy coraz wyższą ocenę naszej pracy (w pierwszej edycji otrzymaliśmy wyróżnienie). Świadczy to o tym, że Kapituła Konkursu dostrzega podejmowane przez nas nowe działania, naszą aktywność w wielu obszarach, nasz nieustanny rozwój i wysiłek, by uczynić szkołę atrakcyjną i przyjazną uczniowi, szkołę, w której nie tylko aktywnie i miło spędza się czas, ale przede wszystkim zdobywa wiedzę.  Tytuł laureata, który otrzymaliśmy to nie tylko kolejny wielki sukces naszej szkoły, z którego jesteśmy bardzo dumni, ale również zachęta to tego, by podejmować kolejne wyzwania, wyznaczać sobie nowe cele, osiągać kolejne sukcesy.
 

Międzynarodowa wymiana w ZS nr 1 w Zbąszyniu

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Międzynarodowa wymiana w ZS nr 1 w Zbąszyniu
W Zespole Szkół nr 1 w Zbąszyniu w dniach 24-28 września projekt wymiany międzynarodowej. Do Polski przyjechali uczniowie i nauczyciele z Niemiec i Ukrainy. W czwartek, 27 września uczniowie spotkali się ze starostą nowotomyskim Ireneuszem Kozeckim i zwiedzali Nowy Tomyśl oraz Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa.
 

Z wizytą w Wędrzynie

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Z wizytą w Wędrzynie
W piątek, 14 września klasy Bezpieczeństwa Publicznego Zbąszyńskiego Liceum wzięły udział w wycieczce do Wędrzyna. Odbyły się tam dni otwarte, zorganizowane na poligonie wojskowym. Młodzież miała okazję zapoznać się z uzbrojeniem i wyposażeniem Wojska Polskiego, a także Policji, Straży Granicznej oraz Straży Pożarnej. Na placu manewrowym ustawione były samochody ciężarowe i specjalistyczne, sanitarki oraz Kołowy Transporter Opancerzony ,, Rosomak”. Możliwość wejścia do środka, obejrzenie sprzętu oraz wcielenie się w rolę żołnierza cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Funkcjonariusze Policji uświadomili uczestnikom jak odbierany jest obraz świata po spożyciu alkoholu. Zakładając okulary zniekształcające obraz młodzież musiała pokonać odcinek 10 metrów pomiędzy słupkami. Zorganizowano również naukę strzelania przy wykorzystaniu trenażerów. Funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Straży Pożarnej zaprezentowali sprzęt jaki posiadają na wyposażeniu, odpowiadając również na pytania zainteresowanych.

Ciekawym elementem wycieczki była możliwość skorzystania z przejażdżki konnej. Chętnych nie brakowało także w parku linowym, w którym można było wykazać się koncentracją i równowagą. Młodzież miała okazje skosztować pysznej wojskowej grochówki, która ich rozgrzała i dodała energii. Wyjazd na poligon umożliwił uczniom zapoznanie się ze specjalistycznym sprzętem oraz pogłębieniem swojej wiedzy, nie zabrakło również dobrego humoru, który towarzyszył młodzieży do końca wycieczki.

ZS nr 1 Zbąszyń

Certyfikaty – „Solidarna Szkoła” oraz „Szkoła Demokracji” dla ZS nr 1 w Zbąszyniu

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Certyfikaty – „Solidarna Szkoła” oraz „Szkoła Demokracji” dla ZS nr 1 w Zbąszyniu
Poniżej prezentujemy informacje z Zespołu Szkół nr 1 w Zbąszyniu. Gratulujemy sukcesów????!
 
Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Zbąszyniu lubią wyzwania, są aktywni i chętnie angażują się w różne działania, realizując kolejne projekty. W roku szkolnym 2017/2018 zespoły uczniowskie zdecydowały się przystąpić do dwóch projektów  realizowanych przez  fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej.
 
Pierwszy z nich to „Solidarna Szkoła”, którego celem jest kształtowanie postaw solidarności i współodpowiedzialności oraz zaangażowanie społeczności szkolnej w działania na rzecz tych wartości. Uczniowie w ciągu całego roku szkolnego wraz ze szkolnym wolontariatem podejmowali szereg działań świadczących o ich solidarności ze społecznością lokalną. Zrealizowali też własny projekt „Tego nie znajdziesz w podręczniku do historii”, natomiast dla społeczności szkolnej przygotowali grę historyczną, przeprowadzili ankietę dotyczącą  rozumienia tego, czym jest solidarność, angażowali się w obchody świąt i rocznic. Ten ogromny wysiłek zaowocował sukcesem. Otrzymaliśmy certyfikat i jesteśmy SOLIDARNĄ SZKOŁĄ.
 
Jeden sukces jednak nie zadowolił i ambitnie przystąpiliśmy do kolejnego projektu. Samorząd Uczniowski zmobilizował siły i zdecydował się wziąć udział w projekcie „Szkoła Demokracji”. Nasi młodzi aktywiści, podejmując liczne działania, udowodnili, że chcą i potrafią aktywnie włączyć się w życie szkoły. Swoją postawą wykazali, że Zespół Szkół nr 1 jest szkołą przyjazną dla aktywności uczniów, szkołą, która rozwija w młodych ludziach postawę obywatelską, uczy współdecydowania i dbania o swoje najbliższe otoczenie – teraz i w przyszłości. Jako szkoła spełniliśmy wszystkie kryteria i uzyskaliśmy prestiżowy certyfikat „Szkoła Demokracji”, potwierdzając w ten sposób wysoki standard szkolnej demokracji.
 
ZS nr 1 Zbąszyń
 

Nowoczesna pracownia chemiczna w „Koperniku”

Ilustracja do informacji: Nowoczesna pracownia chemiczna w „Koperniku”

W środę, 12 września nastąpiło wyczekiwane przez wszystkich uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych, czyli nowotomyskiego „Kopernika”, wielkie otwarcie nowoczesnej i w pełni wyposażonej pracowni chemicznej.

 
czytaj dalej ›
Uroczyste przecięcie wstęgi poprzedziło wystąpienie dyrektor szkoły Agnieszki Kaczmarek, która powitała licznie przybyłych na tę uroczystość gości. Pani dyrektor szczególnie gorąco podziękowała staroście nowotomyskiemu i przedstawicielom Zarządu Powiatu Nowotomyskiego za przeznaczenie dla tego projektu w budżecie Starostwa odpowiednich środków finansowych. Słowa uznania popłynęły też do autorki projektu architekt Marii Pięty z Zakładu Usług Projektowych i Inwestycyjnych oraz kierownika budowy Zbigniewa Rościszewskiego, który przeprowadził prace remontowe.
Po wystąpieniach gości, uroczystym przecięciu wstęgi przez starostę Ireneusza Kozeckiego ramię w ramię z dyrektor Agnieszką Kaczmarek oraz przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego Remigiuszem Skrzypińskim, poświęceniu pracowni przez ks. Andrzeja Grabańskiego, sala została oddana we władanie uczniów i opiekunki pracowni, pani Marii Chwalisz- Potrawiak. Swoje talenty i pasje uczniowie „Kopernika” zaprezentowali gościom od razu, przeprowadzając pokaz rozmaitych, bardzo widowiskowych doświadczeń. Poza tym uczniowie zaprezentowali możliwości interaktywnego monitora dotykowego.
Nikogo chyba nie dziwi, że z gabinetu ucieszyli się szczególnie uczniowie z klas o profilu biologiczno- chemicznym. To oni, dzięki nowoczesnemu laboratorium, będą mogli samodzielnie wykonywać doświadczenia pozwalające lepiej zrozumieć trudne zagadnienia  chemii i przygotować się do zdawania na egzaminie maturalnym chemii w  zakresie rozszerzonym. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, jak istotne jest samodzielne robienie doświadczeń na lekcji. Uczeń przestaje być tylko biernym obserwatorem starań nauczyciela, staje się badaczem, rozwija swoje umiejętności praktyczne i zainteresowania. Dopiero kiedy można samemu przeprowadzić eksperyment, rozwiązać problem dzięki doświadczeniom i sprawdzić prawdziwość podręcznikowych twierdzeń, chemia przestaje być nauką regułek i zapisem trudnych reakcji. Może się stać ekscytującą przygodą i prawdziwą życiową pasją.
Materiał: ZSOiP
 
 
 
czytaj dalej ›

Międzynarodowy Projekt Wymiany Młodzieży w Zespole Szkół nr 1 w Zbąszyniu

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Międzynarodowy Projekt Wymiany Młodzieży w Zespole Szkół nr 1 w Zbąszyniu
Poniżej publikujemy informację z ZS nr 1 w Zbąszyniu. W dniach 29.05 - 03.06.2018 roku  młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Zbąszyniu oraz ze szkoły  w Werder brała udział w polsko-niemiecko-ukraińskiej wymianie młodzieży w Tarnopolu na Ukrainie. Realizowano projekt „Przez żołądek do wspólnej Europy bez granic”. Autorem, a zarazem koordynatorem projektu był pan wicedyrektor Marek Furman, a opiekunami polskiej grupy młodzieży była pani kierownik szkolenia praktycznego, Urszula Wilkońska oraz pani Renata Śliwa, nauczyciel przedmiotów zawodowych. Projekt został zrealizowany dzięki dofinansowaniu organizacji Polsko - Niemieckiej  Współpracy Młodzieży oraz przez Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu.
 
Pierwszy etap międzynarodowej współpracy rozpoczął się u naszych sąsiadów na Ukrainie.  W projekcie wzięli udział: Daria Kardyńska, Karina Stefańska, Weronika Burzyńska, Szymon Durczak, Dominik Adamczak i Oleksander Luczeczko. Wymiana miała na celu zapoznanie się z regionalną kuchnią Ukrainy. Przez trzy dni młodzież uczyła się gotować tradycyjne potrawy nie tylko w Koledżu Galickim, ale również w prestiżowych restauracjach prowadzonych przez absolwentów zaprzyjaźnionej ukraińskiej szkoły.
 
Dzięki udziałowi w tym projekcie uczniowie naszej szkoły poznali nowych kolegów, nowy język, tradycje i obyczaje. Dla niektórych z nas sam lot samolotem był czymś nowym i bardzo emocjonującym. Z niecierpliwością czekamy na dalszy ciąg projektu, który odbędzie się w Zbąszyniu na przełomie września i października. Tym razem będziemy u nas gościć kolegów z Ukrainy i Niemiec wraz z ich opiekunami. Uważamy, że wyjazd na Ukrainę był bardzo udany. W pamięci pozostaną nam na długo zdobyte doświadczenia i niezapomniane wspomnienia.
 
 
 
 
 
1 2 3 4 5 6 ... 17

  • Baner: Pierwszy baner dolny
  • Baner: Drugi baner dolny
  • Baner: Nowotomyska Izba Gospodarcza
  • Baner: Narodowe Siły Rezerwy
  • Baner: Przegląd Powiatu Nowotomyskiego
  • Baner: Rcl
  • Baner: www.naszemiasto.pl
  • Baner: NefroTest_ikona
  • Baner: Gminna Szkółka Piłkarska
Znajdujesz się na stronie: Powiat Nowotomyski
Logo akcji: Najlepsze w Polsce
Logo akcji: Lider Wśród Aktywnych
Baner: Wiosna_1Baner: Wiosna2