Logo: Fundusze Europejskie
Logo: BIP Logo: epuap Logo: Facebook

Oświata

Twoje dane - Twoja sprawa

12-06-2018 | drukuj |
Ilustracja do informacji: Twoje dane - Twoja sprawa
W piątek, 8 czerwca w Warszawie prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych dr Edyta Bielak - Jomaa zorganizowała seminarium podsumowujące VIII edycję Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane - Twoja sprawa”. Skuteczna ochrona danych osobowych.
 
Inicjatywa edukacyjna była skierowana do uczniów i nauczycieli. Celem programu „Twoje dane – Twoja sprawa” było podniesienie wiedzy o ochronie danych osobowych i prywatności - zarówno wśród nauczycieli, jak i uczniów. Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu, przystąpił do VIII edycji programu, powołując w szkole Zespół Sprawnościowy GIODO w skład którego wchodzili: Aneta Norek, Weronika Nowak, Sara Przybylak, Kornelia Urbanowicz, Patryk Cegielski, Patryk Gramsch, Konrad Maciejewski, Maciej Szofer oraz Norbert Stoiński opiekunem zespołu była mgr inż. Lidia Dudek.
 
Prezes UODO odniosła się do nowych przepisów o ochronie danych, które podkreślają wagę upowszechniania w społeczeństwie wiedzy na temat przysługujących każdemu z nas praw w zakresie ochrony danych osobowych. Wskazała, że nowe regulacje podkreślają konieczność rozumienia zjawisk z tym związanych, a program „Twoje dane - Twoja sprawa”, które były wsparciem dla takich zadań. Nowe przepisy kładą nacisk na ochronę młodych ludzi, którzy potrafią korzystać z nowoczesnych rozwiązań i technologii. Ze względu na młodych wiek są mniej świadomi konsekwencji oraz praw, które im przysługują w związku z przetwarzaniem ich danych osobowych - zaznaczyła dr Edyta Bielak - Jomaa.
 
Podczas spotkania Prezes UODO wręczyła dyplomy dla szkół i uczniów za osiągnięcia, w ramach Programu Sprawnościowego. Inicjatywa ta polegała na budowaniu małych struktur urzędu ochrony danych osobowych, w ramach których uczniowie wraz z nauczycielami realizowali wiele inicjatyw związanych z ochroną danych osobowych i prywatnością, takich jak np. Dzień Bezpiecznego Internetu, Dzień Ochrony Danych Osobowych.
 
W Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra K. Hołogi przez cały rok były prowadzone działania, które miały na celu podniesienie wiedzy oraz świadomości uczniów, nauczycieli, rodziców. We współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Nowym Tomyślu zostały także przeprowadzone zajęcia dla najmłodszych dotyczące ochrony danych osobowych. Po raz pierwszy w tym roku w szkole obchodzono Dzień Ochrony Danych Osobowych oraz po raz dwunasty Dzień Bezpiecznego Internetu.
 
Po całorocznych zmaganiach Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu zdobył zaszczytny tytułu „BADACZA DANYCH OSOBOWYCH” oraz wytypował najbardziej aktywną uczennicę - Sarę Przybylak, która została uhonorowana tytułem „MŁODEGO INSPEKTORA GIODO”.
 
Tekst: Lidia Dudek
Zdjęcia: Lidia Dudek, Aneta Norek
 
 

  • Baner: Pierwszy baner dolny
  • Baner: Drugi baner dolny
  • Baner: Nowotomyska Izba Gospodarcza
  • Baner: Narodowe Siły Rezerwy
  • Baner: Przegląd Powiatu Nowotomyskiego
  • Baner: Rcl
  • Baner: www.naszemiasto.pl
  • Baner: NefroTest_ikona
  • Baner: Gminna Szkółka Piłkarska
Znajdujesz się na stronie: Powiat Nowotomyski
Logo akcji: Najlepsze w Polsce
Logo akcji: Lider Wśród Aktywnych
Baner: Wiosna_1Baner: Wiosna2