Logo: Fundusze Europejskie
Logo: BIP Logo: epuap Logo: Facebook

Oświata

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

07-03-2018 | Autor: Kamil Kałek | drukuj |
Ilustracja do informacji: Powiatowy Konkurs Ortograficzny
W środę, 28 lutego w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Tomyślu spotkali się reprezentanci szkół podstawowych powiatu nowotomyskiego, którzy wykazali się znakomitymi umiejętnościami ortograficznymi i interpunkcyjnymi. „Gdziekolwiek indziej i którędykolwiek by…” - tak rozpoczynało się finałowe dyktando Powiatowego Konkursu Ortograficznego.
W konkursie adresowanym do klas piątych, szóstych i siódmych wzięło udział czterdziestu dziewięciu uczestników z dziewiętnastu szkół podstawowych naszego powiatu: Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowym Tomyślu, Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Tomyślu, Szkoła Podstawowa w Jastrzębsku Starym, Szkoła Podstawowa w Bukowcu, Szkoła Podstawowa w Opalenicy, Szkoła Podstawowa w Dakowach Mokrych, Szkoła Podstawowa w Rudnikach, Szkoła Podstawowa w Kopankach, Szkoła Podstawowa we Lwówku, Szkoła Podstawowa w Brodach, Szkoła Podstawowa w Michorzewie, Szkoła Podstawowa w Porażynie, Szkoła Podstawowa w Pakosławiu, Szkoła Podstawowa w Borui Kościelnej, Szkoła Podstawowa w Chmielinku, Szkoła Podstawowa w Przyprostyni, Szkoła Podstawowa w Bolewicach, Szkoła Podstawowa w Wojnowicach, Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowym Tomyślu.

Celem konkursu – pod hasłem: Nauka, kultura i język, było utrwalenie poprawności ortograficznej zgromadzonych ortogramów oraz propagowanie poprawnej polszczyzny pisanej. Dyktando zawierało trudności ortograficzne zebrane wokół trzech tematów: Nauka – eksperymenty naukowe; Książka, film, teatr oraz Pułapki językowe. Ponadto uwzględniało trudności interpunkcyjne. Prace uczestników sprawdzane były przez jury, w skład którego wchodzili poloniści z wyżej wymienionych szkół.

Laureatami zostali następujący uczniowie:
 
W kategorii klas V:
• I miejsce – Emilia Parfliniak (SP Jastrzębsko Stare),
• II miejsce – Leon Szwedt (SP 1 Nowy Tomyśl),
• III miejsce – Emilia Kubicka (SP 2 Nowy Tomyśl).

 
W kategorii klas VI:
• I miejsce – Kajetan Haliniak (SP 1 Nowy Tomyśl),
• II miejsce – Wiktoria Szarata (SP Pakosław),
• III miejsce – Julia Borowczyk (SP Rudniki).

 
W kategorii klas VII:
• I miejsce – Marianna Popiół (SP Dakowy Mokre),
• II miejsce – Aleksandra Rainka (SP Rudniki),
• III miejsce – Wiktor Dolecki (SP 2 Nowy Tomyśl).

 
Zwycięzcom konkursu nagrody rzeczowe oraz dyplomy wręczyli wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Tomyślu Mirosława Jurga oraz pracownik Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu Milena Kaźmierowska.
 
 
 
 
 
 
 

  • Baner: Pierwszy baner dolny
  • Baner: Drugi baner dolny
  • Baner: Nowotomyska Izba Gospodarcza
  • Baner: Narodowe Siły Rezerwy
  • Baner: Przegląd Powiatu Nowotomyskiego
  • Baner: Rcl
  • Baner: www.naszemiasto.pl
  • Baner: NefroTest_ikona
  • Baner: Gminna Szkółka Piłkarska
Znajdujesz się na stronie: Powiat Nowotomyski
Logo akcji: Najlepsze w Polsce
Logo akcji: Lider Wśród Aktywnych
Baner: Wiosna_1Baner: Wiosna2