Logo: Fundusze Europejskie
Logo: BIP Logo: epuap Logo: Facebook
Strona głównaSportJesteś w dziale:

Sport

Zawody konne we Lwówku

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Zawody konne we Lwówku
W niedzielę, 22 lipca na hipodromie we Lwówku odbyły się Regionalne Zawody Jeździeckie w Skokach przez przeszkody. Uczestnicy zarejestrowani zarówno w Wielkopolskim jak i Polskim Związku Jeździeckim startowali w konkursach skoków dla kucy i dużych koni. Organizatorami Zawodów byli: Powiat Nowotomyski, Gmina Lwówek oraz Posadowskie Towarzystwo Jeździeckie. Gratulacje i puchary najlepszym zawodnikom przekazał m.in. starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki, członek Zarządu Powiatu Nowotomyskiego Adam Pilc i burmistrz Lwówka Piotr Długosz.
 

III Bieg z Szarakiem

Autor: Krystian Dybek
Ilustracja do informacji: III Bieg z Szarakiem
W niedzielę, 8 lipca w Szarkach z inicjatywy sołtys Bożeny Pierzyńskiej, Rady Sołeckiej i stowarzyszenia Dorzecze Szarki, odbył się III Bieg z Szarakiem z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Łącznie w biegu wystartowało 58 uczestników na dystansie 4,5 oraz 9 km. Podczas imprezy odbyły się również biegi dla dzieci na dystansie od 200 do 900 metrów, w których udział wzięło ok. 60 dzieci, oraz rajd nordic walking na dystansie 5 kilometrów, w którym udział wzięło ok. 20 miłośników maszerowania z kijkami.
Najlepsza wśród kobiet na dystansie 4,5 km była Joanna Guzik (20:24). Druga na metę dobiegła Beata Kasprzak (22:09), a tuż za nią Agnieszka Kubis(27:17). Klasyfikacja mężczyzn na tym dystansie przedstawiała się następująco: I miejsce: Sebastian Bereszyński (15:27), II miejsce: Sebastian Król (16:55), III miejsce: Roman Klimczyk (18:08). W klasyfikacji kobiet na dystansie 9 km nie miała sobie równych Emilia Perz (38:21). Drugie miejsce zajęła Marzenna Perz (39:56), a trzecie Kamila Bielawa (41:44). W kategorii mężczyzn, najlepszym zawodnikiem w biegu na 9 km był Kamil Sieroń (34:29). Kolejne miejsca na podium zajęli Waldemar Marciniak ( 35:35) i Sławomir Drgas (36:57). Najlepszym biegaczom puchary oraz medale wręczyli: starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki, wicestarosta Tomasz Kuczyński, sekretarz powiatu nowotomyskiego Ryszard Napierała, Tomasz Radwan z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu oraz sołtys Szarek Bożena Pierzyńska.

Poza zmaganiami sportowymi, na uczestników imprezy czekało sporo atrakcji m.in.: konkurencje sportowe dla dzieci i dorosłych, dmuchane zamki, przejażdżki bryczką oraz konkursy z nagrodami.
 

Zawody wędkarskie o Puchar Starosty Nowotomyskiego

Autor: Krystian Dybek
Ilustracja do informacji: Zawody wędkarskie o Puchar Starosty Nowotomyskiego
W sobotę, 9 czerwca nad Jeziorem Brajec, odbyły się zawody wędkarskie o „Puchar Starosty Nowotomyskiego”. W zawodach udział wzięło 30 zawodników – wędkarzy z różnych kół wędkarskich powiatu nowotomyskiego oraz miasta Sulęcin. Łącznie z jeziora wyłowiono ponad 70 kilogramów ryb.
Zawody wędkarskie zorganizowane zostały przez Koło nr 31 w Nowym Tomyślu przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu. Pierwsze miejsce w zawodach zajął Marcin Haładuda z sekcji Kuślin, drugie miejsce zajął Mateusz prządka z koła nr 31 z Nowego Tomyśla, a trzecie Andrzej Przeniczka, również z koła nr 31 z Nowego Tomyśla. W dekoracji zwycięzców udział wziął wicestarosta nowotomyski Tomasz Kuczyński.
 

Srebrny oraz brązowy medal nowotomyskich siatkarzy plażowych w Mistrzostwach Wielkopolski WZPS!

Ilustracja do informacji: Srebrny oraz brązowy medal nowotomyskich siatkarzy plażowych w Mistrzostwach Wielkopolski WZPS!
Zmagania o tytuły Mistrza Wielkopolski w siatkówce plażowej w sezonie 2018 rozpoczęły pary juniorskie. W dniach 2-3 czerwca, turniej finałowy odbył się w Turku. W turnieju wzięły udział trzy pary reprezentujące MKS Kangur Nowy Tomyśl: Mentlewicz Piotr/Woźny Bartosz, Liman Łukasz/Czerniak Bartosz, Foltynowicz Patryk/Kaciczak Ernest. Poniżej przedstawiamy relację z Mistrzostw Wielkopolski WZPS, przesłaną przez MKS Kangur Nowy Tomyśl. Gratulujemy sukcesów!
 
Pod względem wyniku sportowego był to dla naszego klubu najbardziej udany start w rozgrywkach juniorów w siatkówce plażowej. W czołowej czwórce, premiowanej awansem do Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski znalazły się dwie nasze pary. W pierwszym półfinale zmierzyli się: Mentlewicz/Woźny oraz Foltynowicz/Kaciczak. Dzięki zwycięstwu 2:0, para Foltynowicz/Kaciczak zagrała w finale, natomiast para Mentlewicz/Woźny zmierzyła się z parą Leracz/Ligocki z Wrześni w meczu o brązowy medal.
 
W meczu o tytuł Mistrza Województwa Foltynowicz/Kaciczak po niezwykle zaciętym spotkaniu (1:2) ulegli parze Bąkiewicz/Małecki. W meczu o brązowy medal nasi zawodnicy również ulegli swoim przeciwnikom z Wrześni (1:2). Na miejscu 5-6 swoje zmagania zakończyła trzecia nasza para Czerniak/Liman.
 
Dla przypomnienia należy zaznaczyć, że Patryk Foltynowicz jest wychowankiem UKS Piast Krotoszyn, aktualnie uczniem SMS Spała. W rozgrywkach młodzieżowych reprezentuje MOS Wola Warszawa. Ernest Kaciczak w rozgrywkach klubowych aktualne również reprezentuje MOS Wola Warszawa.
 
W dniach 9-10 czerwca odbył się kolejny Finał Wojewódzki w rozgrywkach siatkówki plażowej WZPS. Tym razem do Wrześni zjechali się kadeci. Nasz klub reprezentowały dwie pary Bąk/Łowigus oraz Hajduk/Szymański. Do czołowej szóstki turnieju awansowała para Hajduk/Szymański.W półfinale ulegli parze UKS Szamotulanin Małecki/ Bąkiewicz 2:0. W meczu o brązowy medal pokonali 2:1 parę Błachowiak/Helak również z UKS Szamotulanin.
 
W dniu, kiedy kadeci rozgrywali swoje ostatnie mecze na piasku, decydujące o podziale medali, do Jarocina przybyli najmłodsi "plażowicze". Po raz pierwszy w zmaganiach na piasku rywalizować mogli trzynastoletni zawodnicy.W Mistrzostwach Wielkopolski Mini Siatkówki Plażowej wystąpiły trzy pary reprezentujące MKS Kangur Nowy Tomyśl.
 
Najwyższe miejsce 5-6 zajęła para Pyliński/Wilkoszarski. Bardzo mało brakowało, aby nasi zawodnicy znaleźli się w czołowej czwórce turnieju. Na miejscach 7-8 sklasyfikowani zostali Jarnot/Wolny, natomiast miejsce 9-10 zajęła para Liman/Machucki. Już niedługo, zawodnicy rocznika2005/2004 rozpoczną rywalizację w rozgrywkach ligowych WZPS w kategorii młodzików. W sezonie 2018 w Półfinałach Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej wystąpią trzy pary reprezentujące MKS Kangur Nowy Tomyśl.
 
 

Bieg z motylem

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Bieg z motylem
W niedzielę, 8 kwietnia w Borui Kościelnej odbył się tradycyjny już Bieg z Motylem. Biegacze rywalizowali na dystansie 10 kilometrów. Ponadto odbył się rajd Nordic Walking oraz biegi dzieci i młodzieży. Jednymi z instytucji, które wsparły imprezę było Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu i Powiatowe Centrum Sportu. Wyniki biegów dostępne są na stronie www.nkbchyzy.com.
 
 

Brązowa Patrycja!

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Brązowa Patrycja!
W piątek, 6 kwietnia w Młodzieżowym Centrum Podnoszenia Ciężarów w Nowym Tomyślu sponsorzy i przyjaciele nowotomyskiego Ludowego Klubu Sportowego „Budowlani - Całus” pogratulowali Patrycji Piechowiak zdobycia brązowego medalu w podnoszeniu ciężarów na Mistrzostwach Europy w Bukareszcie. W imieniu władz samorządowych powiatu nowotomyskiego gratulacje przekazał starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki.
 
 

MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM
W piątek, 23 marca w Komendzie Powiatowej PSP w Nowym Tomyślu odbył się finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież zapobiega pożarom”. Zebranych uczestników powitał, gratulując finału, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. mgr. Marek Kołdyk.
 
Kuślin i Opalenica, w trzech kategoriach wiekowych:
- szkoły podstawowe-5 uczestników, szkoły gimnazjalne-6 uczestników, szkoły średnie-3 uczestników. Finaliści otrzymali do rozwiązania test z zakresu wiedzy pożarniczej składający się z 20 pytań.
 
Jury w składzie: mł. bryg. Dariusz Kapustka-przewodniczący, dh Piotr Zerbe-sekretarz, st. sekc. Marcin Kozica-członek, wyłoniło zwycięzców szczebla powiatowego.
 
Grupa I:
Cicha Zuzanna gm. Opalenica-17 pkt, Kupś Gabriela gm. Kuślin-14 pkt, Sobisiak martyna gm. Kuślin-13 pkt.
 
Grupa II:
Matuszczak Amelia gm. Kuślin-18 pkt, Kotlarska Roksana gm. Kuślin-17 pkt, Toporek Miłosz gm. Kuślin-14 pkt.
 
Grupa III:
Kałek Wiktoria gm. Opalenica-12 pkt, Smierzchała Rita gm. Kuślin-8 pkt, Kortyla Gracjan gm. Kuślin-6 pkt.
 
Zwycięzcy grup reprezentować będą POWIAT NOWOTOMYSKI w Finale wojewódzkim, który odbędzie się w 14 kwietnia w BORKU WIELKOPOLSKIM.
Pobyt w Komendzie Powiatowej PSP był również okazją di jej zwiedzenia i zapoznania się z najnowszym sprzętem.
 
Organizatorzy Turnieju: Zarząd oddziału Powiatowego ZOSP RP, Starostwo Powiatowe, Komenda Powiatowa PSP. Fundatorem dyplomów i nagród było Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu. Patronat Honorowy nad przebiegiem Turnieju sprawował Starosta Nowotomyski Ireneusz Kozecki oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej-st. kpt. mgr Marek Kołdyk.
 
Piotr Zerbe - sekretarz ZOP ZOSP RP,  fot. KPPSP Nowy Tomyśl
 
 
 

Kolejne miliony dla Szpitala!

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Kolejne miliony dla Szpitala!
W poniedziałek, 19 marca w Szpitalu Powiatowym w Nowym Tomyślu odbyło się spotkanie podczas którego doszło do podpisania umowy na podstawie której nowotomyska lecznica otrzymała dofinansowanie w kwocie 5 031 146, 19 zł w ramach działania 9.1 „Inwestycje w infrastrukturę zdrowotną i społeczną”, poddziałania 9.1.1 „Infrastruktura ochrony zdrowia” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.
Podpisy pod umową przyznającą środki złożyli: Maciej Sytek - Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego i Janusz Nowak -  dyrektor SP ZOZ w Nowym Tomyślu. Wszystkim zaangażowanym w pozyskanie tak ogromnych środków zewnętrznych, przeznaczonych na rozbudowę i przebudowę budynku „E” II piętro, Blok Operacyjny  i Oddział Ortopedii  i Traumatologii Narządu Ruchu Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu podziękował starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki. Zadowolenia z faktu przyznania dofinansowania nie kryła również przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofia Szalczyk, radny Województwa Wielkopolskiego i sekretarz powiatu Ryszard Napierała oraz obecni na spotkaniu członkowie Zarządu Powiatu i radni. Po podpisaniu umowy goście zwiedzili budynek „E” nowotomyskiego szpitala.
 

DREAM TEAM niepokonany!

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: DREAM TEAM niepokonany!
W sobotę, 3 marca  w hali Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu odbył się mecz Wielkopolskiej Ligi Koszykówki (U11) drugiej rundy rewanżowej pomiędzy liderem - drużyną DREAM TEAM a zespołem zajmującym drugie miejsce w tabeli DELFIN Kłecko.
 
Gospodynie z drużyny Dream Team podejmowały najgroźniejsze koleżanki z Kłecka, z którymi w 1 rundzie wygrały tylko 2 punktami. Od drugiej kwarty młode zawodniczki z Nowego Tomyśla stopniowo uzyskiwały przewagę odnosząc wysokie, cenne zwycięstwo 85:38. Wszystkie dziewczynki zasłużyły na słowa uznania za walkę przez całe spotkanie.

 
Punkty dla zespołu zdobyły :Woźna Iga 20, Nowak Zuzia 17, Klaudia Oszejko 14, Kinga Kin 10(rekord Kingi !), Pati Kujbida 8, Parniewicz Julia 6, Kałek Viktoria 4, Grablewska Maja 3, Mierzyńska Emilia 2. Grały jeszcze : Nahaczewska Kinga, Burdzińska Klara ,Asia Bąk i Lilanna Maciejewska.
 
Warto dodać, że jak dotychczas nowotomyskie koszykarki wygrały wszystkie 6 meczy :
1.(29.10.2017) LIDER Swarzędz - DREAM TEAM 12:109
2.(11.11.2017) DREAM TEAM – BASKET Suchy Las 94:37
3.(26.11.2017) DELFIN Kłecko - DREAM TEAM 41:43
4.(13.01.2018) DWÓJKA Rogoźno - DREAM TEAM 27:77
5.(27.01.2018) SIÓDEMKA Ostrów - DREAM TEAM 26:85
6.(27.01.2018) PIĄTKA Ostrów - DREAM TEAM 37:101
 
Dream Team (opr.)
 

Wąsowo niezwyciężone!

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Wąsowo niezwyciężone!
We wtorek, 16 stycznia 2018 roku w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Opalenicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt rocznik 2002 -2004. Po losowaniu rozegrano 10 spotkań, w których rywalizowało 5 szkół.
 
Klasyfikacja końcowa spotkań:
1 miejsce - Gimnazjum Publiczne w Wąsowie
2 miejsce - Zespół Szkoła Podstawowa – Przedszkole z oddziałami Gimnazjum w Michorzewie
3 miejsce - Gimnazjum im. Gen. K. Sosnowskiego w Opalenicy
4 miejsce - Gimnazjum w Bukowcu
5 miejsce - Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Lwówku
Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Krzysztof Mądry wręczył pamiątkowe dyplomy dla każdej szkoły oraz medale dla trzech najlepszych drużyn ufundowane przez Powiatowe Centrum Sportu w Nowym Tomyślu.
 
1 2 3 4 5 6 ... 19

  • Baner: Pierwszy baner dolny
  • Baner: Drugi baner dolny
  • Baner: Nowotomyska Izba Gospodarcza
  • Baner: Narodowe Siły Rezerwy
  • Baner: Przegląd Powiatu Nowotomyskiego
  • Baner: Rcl
  • Baner: www.naszemiasto.pl
  • Baner: NefroTest_ikona
  • Baner: Gminna Szkółka Piłkarska
Znajdujesz się na stronie: Powiat Nowotomyski
Logo akcji: Najlepsze w Polsce
Logo akcji: Lider Wśród Aktywnych
Baner: Wiosna_1Baner: Wiosna2