Logo: Fundusze Europejskie
Logo: BIP Logo: epuap Logo: Facebook
Strona głównaSportJesteś w dziale:

Sport

VII Święto Jeziora

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: VII Święto Jeziora
Od soboty, 29 lipca do niedzieli, 6 sierpnia w Zbąszyniu trwało Święto Jeziora. Przedstawiamy relację z tego wydarzenia, przygotowaną przez Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.
 
W czasie wakacji w Zbąszyniu dominuje tradycyjnie Święto Jeziora. Już po raz siódmy na przełomie lipca i sierpnia mieszkańcy miasta i okolic oraz przebywający w naszym mieście turyści mogli uczestniczyć w imprezach sportowo-rekreacyjnych przygotowanych specjalnie na ten czas przez Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji. Na uwagę zasługuje fakt, że w tym roku w organizację  całego wydarzenia włączyły się kolejne jednostki, które zaproponowały przeprowadzenie zupełnie nowych eventów. Dzięki temu, poza występami scenicznymi, na plaży, kortach i nad rzeką odbyło się blisko czterdzieści wydarzeń sportowych. Dodatkowo niektóre z nich odbywały się cyklicznie przez prawie cały czas trwania Święta Jeziora. Były to imprezy, w których najważniejsze były wspólna zabawa oraz udział jak największej liczby uczestników. Dominowały imprezy rekreacyjne i zręcznościowo-sprawnościowe dla dzieci i młodzieży. Z prawdziwą rywalizacją mieliśmy do czynienia przy okazji wydarzeń dla starszych uczestników. Wymienić tu należy zawody pływackie, siatkarskie, szachy czy wyciskanie sztangi.
 
Trwający dziewięć dni festiwal sportu, aktywności i radości przyciąga niezmienne coraz więcej uczestników. Zaprzyjaźnieni turyści uwzględniają Święto Jeziora w planowaniu swojego wypoczynku. Wracają do Zbąszynia na ten szczególny czas, w którym  przygotowanych jest mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży ale nie tylko dla nich. Widać, że we wspólną  zabawę chętnie włączają się także dorośli. Cieszy to wszystkich,  zarówno nas, jak i każdego ze współorganizatorów bo pokazuje, że praca włożona w przygotowania przynosi efekty.  Jest to również  dodatkowa mobilizacja żeby zmieniać program, wprowadzać nowe elementy, atrakcje dla uczestników i widzów. W tym roku nowością były warsztaty z codzienne Senior-Wigor, gry i zabawy zręcznościowe z Biblioteką Publiczną, gry i zabawy (nie tylko językowe) z Helen Doron English gromadząc każdego dnia wielu uczestników. Tradycyjnie część sportowa również cieszyła się  niezmiennie wielką popularnością wśród dzieci i młodzieży. Łączna liczba uczestników wszystkich wydarzeń części sportowo-sprawnościowej przekroczyła 1 500 osób!
 
Święto Jeziora rozpoczęło się w sobotę, 29 lipca i trwało do niedzieli, 6 sierpnia. Każdego dnia na plaży odbywały się imprezy, w których uczestniczyć mogli wszyscy chętni bez względu na wiek. Dźwięki muzyki, leżaki, piasek, jezioro, kawa, herbata i ciastko dla każdego, przygotowane konkursy z nagrodami zachęcały do wspólnej zabawy i spędzenia czasu. Łącznie odbyło się blisko 40 wydarzeń rekreacyjno-sportowych, w tym między innymi: zawody strażackie dla dzieci, zawody strzeleckie i w wyciskaniu sztangi leżąc, zawody pływackie i dla ratowników, aerobik i step aerobik, drużynowe zawody wędkarskie, bieg śniadaniowy, turnieje plażowej piłki siatkowej, nożnej, koszykówki, ringo oraz unihokeja plażowego, zabawy na rolkach, warsztaty modelarskie, zabawy dla przedszkolaków, treningi bokserskie, zajęcia żeglarskie, nauka pływania, turnieje szachowe, gry i zabawy wędkarskie dla dzieci, rzutowe zawody wędkarskie, turniej tenisa, pływanie łodzią „Błędna” oraz pływanie na czymkolwiek. Na każdego z uczestników czekały nagrody w postaci pamiątkowych medali lub drewnianych breloków. Chętni uczestniczący w dodatkowych konkursach odbywających się w trakcie imprez mogli otrzymać: koszulki, ręczniki, czapeczki, opaski na rękę, wiatraczki, torby na zakupy, frisbee oraz inne pamiątki. Zainteresowanie udziałem w konkursach było ogromne. Podobnie jak w latach ubiegłych przygotowana została tablica, na której można było złożyć swój podpis dokumentując w ten sposób udział w VII Święcie Jeziora.
 
Bardzo mile zaskoczyła nas frekwencja na finałowym wydarzeniu Święta Jeziora czy konkursie Pływania na Czymkolwiek. Zanotowaliśmy rekord czyli 11 startujących osad, które dodatkowo wyróżniały się bardzo pomysłowymi nazwami. Bardzo licznie zgromadzeni widzowie mogli podziwiać pływające pojazdy, pomysłowość twórców, a także element rywalizacji podczas krótkiego wyścigu na czas. Zabawy i emocji nie brakowało. Każdy, kto spędził popołudnie nad jeziorem nie żałował swojej decyzji.
 
Pogoda dopisała, uczestnicy także ale czas minął szybko i dziewięć dni intensywnych wydarzeń nad jeziorem już za nami. Dziękujemy wszystkim za udział, cieszymy się, że każdego roku jest nas coraz więcej. Dziękujemy również wszystkim klubom, stowarzyszeniom, jednostkom, które pomagały i przyczyniły się do zorganizowaniai sprawnego przebiegu całej imprezy. Dziękujemy za wsparcie i przychylność władz miasta, które umożliwiają realizację tego ogromnego wydarzenia promującego nasze miasto. Wspólnie budujemy jego rozpoznawalność, zachęcając turystów do powrotu w kolejnych latach do Zbąszynia – miasta nad jeziorem. Organizatorzy już dziś planują czym zaskoczymy Was w przyszłym roku.
 
Współorganizatorzy części sportowo - rekreacyjno - sprawnościowej:
Koło Łowieckie "Hubertus" Zbąszyń, Koło Wędkarskie Nr 2, UKS "Olimpus", MKS "Wicher" sekcja szachowa, Radosław Bocian, Juliusz Zbierski, Emi Fit-Studio, Dzienny Dom Opieki Senior Wigor, Biblioteka Publiczna, Klub Biegacza TKKF „Łabędź”, Stowarzyszenie WOPR w Zbąszyniu, Koło Wędkarskie Nr 1, Koło Wędkarskie Nr 3, Zbąszyński Klub Żeglarski, sekcja bokserska KS „Obra” Zbąszyń, KS „Płomień” Przyprostynia, PKS MOS Zbąszyń, MUKS „Gimnazjon”, jednostki  OSP z Gminy Zbąszyń, Przedszkole „Lipowy Zakątek”, TG „Sokół” Zbąszyń, UKS „Spartakus” Chrośnica, Zakład Usług Komunalnych     w Zbąszyniu,  Szkoła Języków Obcych-Studio Helen Doron English, Urząd Miejski w Zbąszyniu, Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.
 
 
 

Aktywne wakacje nowotomyskich ciężarowców

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Aktywne wakacje nowotomyskich ciężarowców
Zawodnicy LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl bardzo aktywnie spędzają wakacje. Poniżej przedstawiamy relację z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i przygotowań do drugiej części sezonu.
W poniedziałek, 10 lipca 10 lipca w Siedlcach rozpoczęły się zmagania młodych sztangistów w rywalizacji Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i trwały przez trzy dni, do 12 lipca.
 
LKS "Budowlani - Całus" Nowy Tomyśl, reprezentowało pięciu zawodników i wszyscy zdobyli punkty w ministerialnej rywalizacji dzieci i młodzieży. Punktów tych zdobyli aż 27, co jest bardzo dobrym wynikiem, czego dowodem jest wysokie ósme miejsce w klasyfikacji klubowej. Warto dodać, że startowały 63 kluby i wiele z nich reprezentowała o wiele większa liczba zawodników, niż wystartowało w barwach „Budowlanych – Całus”. Trener Marcin Lampe, powiedział: „zdecydowaliśmy się wystawić tych zawodników, którzy są w stanie zapunktował na tych prestiżowych zawodach. Moje oczekiwania spełniły się i to nawet w nadmiarze, zresztą wyniki zawodników mówią same za siebie. Pewne jest już jedno, znów będziemy klubem sportowym, który dla gminy przyniósł największą liczbę punktów”. Rzeczywiście, analizując start nowotomyślan, można śmiało powiedzieć, że zawody te mogą zaliczyć do bardzo udanych.
 
Czas letnich wakacji to dla sportowców także czas przygotowań do drugiej części sezonu i tak właśnie jest w przypadku zawodników LKS „Budowlani Całus” Nowy Tomyśl. Pierwszy wakacyjny obóz odbył się w Mroczy, był on głównym etapem przygotowań do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i jak pamiętamy z doniesień poprzedniego tygodnia, na pewno był czasem dobrze przepracowanym. Był to też szczególny wyjazd nowotomyślan, ponieważ obóz ten był finansowany przez PKOL w ramach programu Polskie Nadzieje Olimpijskie.
 
23 lipca w Zakopanem rozpoczął się obóz Kadry Narodowej do lat 15 i 17 na który powołani zostali Martin Stasik, i dwóch debiutantów: Kacper Przybył i Szymon Lisiak. Obóz jest jednym z ostatnich przygotowań do Mistrzostw Europy Juniorów. Zawody te odbędą się  w ostatnim tygodniu września  w Kosowie. Kacper. W terminie 25 lipca - 31 lipca  na zgrupowanie Kadry Wojewódzkiej Młodzików jedzie piątka naszych zawodników: Karina Mańczak, Karol Biłecki, Marcel Mohder, Cyprian Boch, oraz Mateusz Szczepaniak.
 
Trener kadry olimpijskiej oczywiście powołał Patrycję Piechowiak na sierpniowy obóz. Przepracowany tam czas ma zaowocować podczas Uniwersiady w Tajpei, gdzie będzie startować nasza olimpijka. Nie będzie również próżnować kadra narodowa juniorek do lat 20. Miedzy 6-19 sierpnia do COS  Giżycko na to zgrupowanie pojedzie Paulina Kudłaszyk, która po ostatnich dobrych startach, brana jest pod uwagę na wyjazd na Mistrzostwa Europy w tej grupie wiekowej.
 
Dla zawodników nie wyjeżdżających na obozy oraz grupy wiekowej 7 – 12 lat (wieloboje atletyczne), w pierwszej połowie sierpnia (przez dziesięć dni) w Młodzieżowym Centrum Podnoszenia Ciężarów w Nowym Tomyślu zorganizowany zostanie obóz dochodzeniowy. Zawodnicy będą trenowali dwa razy dziennie, każdy  z nich codziennie zje również obiad w restauracji Kopernik. Obóz ten jest również finansowany z programu PKOL.
Obozowe  wakacje „Budowlanych – Całus” zakończą się drugim  zgrupowaniem kadry wojewódzkiej młodzików w Łężeczkach i będą trwały od 25.08 do 31.08. Na obóz ten pojedzie piątka naszych zawodników w wieku 13 – 15 lat i będą to: Roksana Walkowiak, Kornelia Dolewa, Karina Mańczak, Kacper Przybył i Szymon Lisiak.
 
Jak widzimy wakacje to dla młodych zawodników nie tylko odpoczynek od szkolnych obowiązków, ale również ważny i intensywny czas przygotowań do bardzo ważnych zawodów sportowych. Jeszcze w tym roku nasi zawodnicy, mają szansę wystartować w kilku najważniejszych międzynarodowych imprezach sportowych. Oczywiście nie zabraknie też rywalizacji na polskich pomostach. Znając profesjonalne podejście zawodników i trenerów klubu, oraz ich zaangażowanie i sportową wole walki, liczymy że wakacyjne przygotowania przyniosą realne korzyści w postaci medali w najważniejszych startach w Polsce i zagranicą.
 

XVIII Międzynarodowy Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek i Młodzików do lat 14 Tennis Europe

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: XVIII Międzynarodowy Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek i Młodzików do lat 14 Tennis Europe
Przez tydzień od 7 do 13 maja Opalenica gościła zawodników i zawodniczki z Europy na XVIII Międzynarodowym Turnieju Klasyfikacyjnym Młodziczek i Młodzików do lat 14 Tennis Europe „Opalenica Cup o Puchar Burmistrza Opalenicy”.
 
W turnieju wzięło udział blisko 100 dzieci z 10 krajów m.in.. Izraela, Mołdawii, Niemiec, Białorusi, Rosji, Litwy, Łotwy, Norwegii i Ukrainy.
Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał w imieniu Burmistrza Opalenicy Tomasza Szulca jego zastępca - Paweł Jakubowski, który przywitał zawodników, trenerów i rodziców, życzył udanej rywalizacji w duchu fair play oraz miłego pobytu w przyjaznej Opalenicy.
 
Pierwsze cztery dni turnieju to walka zawodników i organizatorów z deszczem, niskimi temperaturami i przenikliwym wiatrem. Dopiero w piątym dniu turnieju zawitała przyjazna aura. Najwyżej sklasyfikowanymi zawodnikami byli: wśród dziewcząt Aliona Falei (24 w Europie) z Białorusi, a u chłopców Robert Korelov (23 w Europie) z Rosji. Mecz finałowy dziewcząt to rywalizacja pomiędzy koleżankami z Białorusi: Alioną Falei i Kristiną Volgapkiną. Mecz na swoją korzyść rozstrzygnęła Aliona i wygrał 6/4 6/3.
 
W finale gry pojedynczej chłopców spotkali się najwyżej rozstawieni w turnieju Robert Korelov (Rosja) oraz German Samofalov (Ukraina). Spotkanie w wykonaniu tych graczy to pokaz bardzo wysokich umiejętności tenisowych, taktycznych oraz motorycznych. Po dwóch pierwszych setach był remis, w decydującej partii było już 5-3 dla Rosjanina, ale w tym momencie Ukrainiec wzniósł się na wyżyny swoich możliwości, zmieniając losy tego pojedynku na swoją korzyść. Do końca meczu nie oddał rywalowi już ani jednego gema, dwukrotnie przełamał jego serwis i po 3 godzinnej batalii wygrał 6/3 3/6 7/5. Zwycięzcy gier pojedynczych mogą dopisać sobie do międzynarodowego rankingu tenisowego 80 punktów, przez co mogą awansować jeszcze wyżej w klasyfikacji.
 
Turniej otrzymał dofinansowanie Burmistrza Opalenicy, Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Organizatorem turnieju był K.S. „Promień” Opalenica, OSiR Opalenica oraz Centrum Kultury i Biblioteka w Opalenicy.
 
Tekst i zdjęcia: KS Promień Opalenica
 
 
 

X Rajd rowerowy LGD KOLD

Autor: Kamil Kałek

X Rajd rowerowy LGD KOLD

Ilustracja do informacji: X Rajd rowerowy LGD KOLD
W sobotę, 24 czerwca odbył się organizowany przez Lokalną Grupę Działania KOLD, Gminny Ośrodek Kultury Kuślinie i sołectwo Michorzewko X Rajd rowerowy „Powitanie Lata”. Tegoroczną metą rajdu była miejscowość Michorzewko w gminie Kuślin.
 
Uczestnicy wydarzenia zjechali się na boisko sportowe przy świetlicy wiejskiej, gdzie miejscowe sołectwo zajęło się zapleczem organizacyjnym, wyżywieniem i zabezpieczeniem. Organizatorzy zadbali także o przeprowadzenie rywalizacji wśród drużyn uczestniczących w rajdzie.
 
Każdy zespół przywiózł z trasy zdjęcia krajobrazowe oceniane na mecie, później uczestnicy konkurowali m.in. w wyścigu „taśmociągu”, przekładaniu skrzynki, biegu z piłeczką na łyżeczce itp.
 
Puchar prezesa LGD KOLD otrzymała drużyna „Serwuski” z Wąsowa, wyprzedzając „Pszczółki”
z Głuponi, „Sołtysową gromadę” z Michorzewka, „SW Zagraniczni” z Lwówka i „Emerytów” z Trzcianki. Wszyscy uczestnicy otrzymali  dzwonki rowerowe, napoje oraz poczęstunek.
 
LGD KOLD
 
 
 
 

Jubileusz Polonii Nowy Tomyśl

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Jubileusz Polonii Nowy Tomyśl
W piątek, 23 czerwca w Nowotomyskim Ośrodku Kultury uczczono 95 - rocznicę powstania Miejskiego Klubu Sportowego Polonia Nowy Tomyśl. Organizatorem uroczystości z okazji tego jubileuszu była Nowotomyska Akademia Piłkarska Polonia, która kontynuuje tradycje sportowe MKS Polonia Nowy Tomyśl.
 
Wydarzenie było okazją do wręczenia podziękowań za wspieranie działalności klubu. Otrzymali je: Aleksander Kowalski, Marcin Kuster, Wojciech Laskowski, Anna Ledzianowska, Bogumił Maik, Wojciech Nadstoga, Bartosz Nowaczyk, Mateusz Piechowiak, Jacek Pieprzyk, Honorata Wieczorek oraz przedstawiciele Drukarni Beyga i firmy Hadmed. Podziękowania wręczył prezes NAP Piotr Kostecki.
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej działaczom sportowym zaangażowanym w działalność na rzecz piłki nożnej przyznał złote, srebrne i brązowe odznaki.
Złotą odznaką zostali odznaczeni: Dawid Kaniewski, Arkadiusz Kierzek, Robert Koga, Arkadiusz Pankowski, Jarosław Pawlak, Kazimierz Beyga.
Srebrną odznakę otrzymali: Grzegorz Bartol, Bogusław Chadaj, Zbigniew Chadaj, Łukasz Frański, Stanisław Gogoliński, Anna Hanysz, Włodzimierz Hibner, Sylwia Jurgas, Marek Kaniewski, Ireneusz Kozecki, Tomasz Kuczyński, Paweł Mordal, Ryszard Napierała, Grzegorz Raczkowiak, Janusz Stasikowski i Zdzisław Szymczak.
Brązowy medal za wybitne osiągnięcia w rozwoju piłki nożnej Andrzejowi Wojtkowiakowi wręczyli starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki i burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner.
Na zaproszenie organizatorów odpowiedział poseł na Sejm RP Killion Munyama, przedstawiciele sejmiku Województwa Wielkopolskiego, powiatu nowotomyskiego, gminy Nowy Tomyśl, działacze sportowi i zaprzyjaźnione Kluby Sportowe. Goście wyrazili swoje uznanie dla osiągnięć klubu.
Serdeczne życzenia na ręce obecnego prezesa Nowotomyskiej Akademii Piłkarskiej Polonia i byłych prezesów MKS Polonia Nowy Tomyśl złożył starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki, wicestarosta Tomasz Kuczyński oraz sekretarz powiatu Ryszard Napierała.
W części artystycznej w układzie tanecznym zaprezentowali się tancerze z opalenickiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Brawo. Wspaniały pokaz umiejętności muzycznych dały dzieci z zespołu Grupa Szopena.
 
 
 
 

BORUSJA CUP o Puchar Starosty

Autor: Marzena Matusiak
Ilustracja do informacji: BORUSJA CUP o Puchar Starosty
W piękne sobotnie popołudnie, 24 czerwca odbył się turniej Borusja Cup o Puchar Starosty Nowotomyskiego. Na starcie imprezy, która po raz pierwszy została zorganizowana przez  Ludowy Klub Sportowy Borusja Boruja Kościelna, stanęło pięć drużyn.
 
Otwarcia Borusja Cup dokonał starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki. Włodarz powiatu powitał uczestników zawodów i docenił trud rywalizacji sportowej. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym", przy czym po rozegraniu każdego z meczów wykonywano serię rzutów karnych, liczonych do osobnej klasyfikacji.
Zawody ułożyły się w ten sposób, że wszelkie rozstrzygnięcia zapadły w ostatniej kolejce meczów, rozgrywanych równocześnie na dwóch znakomicie przygotowanych do gry boiskach.
Rzutem na taśmę, po zwycięstwie nad Oldbojami Borusji 3:0, trzecie miejsce wywalczyli nasi strażacy z OSP Boruja Kościelna. W meczu decydującym o pierwszej lokacie spotkały się drużyny Borusji i Paintball Arena.
Mecz lepiej zaczęli gospodarze, którzy prowadzili już 2:0. Jednak dzięki umiejętnościom oraz determinacji rywale odrobili straty i wygrali 3:2, tym samym zostając triumfatorami turnieju. Paintball Arena triumfowała także w klasyfikacji rzutów karnych.
Końcowa klasyfikacja:
1. Paintball Arena
2. Borusja Boruja Kościelna
3. OSP Boruja Kościelna
4. Cicha Góra
5. Oldboje Borusja Boruja Kościelna.
 
Impreza odbyła się dzięki środkom z budżetu powiatu nowotomyskiego w ramach „Otwartego Konkursu Ofert” dla organizacji pozarządowych.
 

Sportowa rywalizacja seniorów

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Sportowa rywalizacja seniorów
Majowa, wiosenna aura sprzyja realizowaniu wielu przedsięwzięć. Słońce, otaczająca przyroda skłania do aktywnego spędzania czasu, spotkań i wyjazdów. Doskonale wiedzą o tym seniorzy zrzeszeni w Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, którzy dzięki wsparciu partnerów wśród których jest samorząd powiatowy, samorządy gminne, instytucje pomocy społecznej oraz sponsorzy organizują imprezy sportowo-biesiadne. Takie majowe wydarzenia integrujące osoby starsze miały miejsce w Opalenicy, gdzie w czwartek, 18 maja na terenie Centrum Wystawowo Szkoleniowego w Sielinku odbyła się XII Biesiado-Olimpiada dla Niepełnosprawnych i Seniorów oraz w Nowym Tomyślu, gdzie również w czwartek, 25 maja na hali Gimnazjum w Nowym Tomyślu odbyły się VII Igrzyska dla Osób z Niepełnosprawnością
 
W Sielinku spotkało się około 250 seniorów z gmin: Opalenica, Grodzisk Wielkopolski, Buk oraz z niemieckiego Storkow. Spotkanie rozpoczęło się od występu zespołu śpiewaczego „Wesołe Seniorki” z Opalenicy. Następnie rozegrano igrzyska sportowe. Nad sprawnością ich przebiegu czuwała młodzież z opalenickiego Zespołu Szkó. Wśród konkurencji sportowych znalazły się m.in.: rzut piłką do kosza, slalom z kijem do mini hokeja i piłeczką pomiędzy słupkami, czy zbijanie kręgli. Najlepsi uczestnicy zostali nagrodzeni medalami i dyplomami. Po wysiłku fizycznym, każdy uczestnik zasiadł do stołu gdzie czekał ciepły posiłek, ciasto oraz napoje. Organizatorem imprezy był Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy wraz z Zarządem Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Opalenicy.
 
Tydzień później w hali sportowej nowotomyskiego Gimnazjum w rywalizacji o tytuł najlepszego zespołu podczas VII Igrzysk dla Osób z Niepełnosprawnością udział wzięli seniorzy zrzeszeni w kołach PZERiI z Kuślina, Bukowca, Nowego Tomyśla, Miedzichowa, reprezentujący Zarządy Rejonowe PZERiI w Opalenicy i Nowym Tomyślu oraz przedstawiciele nowotomyskiego Domu Dziennego Pobytu oraz Fundacji Zbąszyńskiej.
 
Sportowych emocji dostarczyły konkurencje olimpijskie, przygotowane przez gimnazjalistów, w których zawodnicy wykazali się umiejętnościami manualnymi, szybkością i celnym okiem. W składzie komisji sędziowskiej, przyznającej punkty za każde zadanie znaleźli się nauczyciele Gimnazjum. Na trybunach oprócz kibiców dopingujących swoje drużyny zasiedli przedstawiciele samorządów gmin i powiatu. Powiat nowotomyski reprezentował sekretarz powiatu Ryszard Napierała.  
 
Bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Opalenicy. Na drugim miejscu znalazł się zespół z Kuślina, a trzecie wywalczyli seniorzy z koła nr 1 PZERiI w Nowym Tomyślu. Kolejne miejsca zajęli reprezentanci Zarządu Rejonowego PZERiI w Nowym Tomyślu, zespół z Bukowca, nowotomyski Dom Dziennego Pobytu, reprezentanci Fundacji Zbąszyńskiej i zespół z Miedzichowa.
 
Trzy pierwsze drużyny otrzymały puchary i nagrody. Wszystkim zespołom wręczono dyplomy. Organizatorami imprezy byli: PZERiI Zarząd Rejonowy Nowy Tomyśl, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu oraz Gimnazjum im. F. Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. Wsparcia udzieliło Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu oraz Urząd Gminy Nowy Tomyśl. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
 
 
 
 

TYTUŁ MISTRZA POLSKI W UNIHOKEJU OBRONIONY!!!

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: TYTUŁ MISTRZA POLSKI W UNIHOKEJU OBRONIONY!!!
W dniach 12 - 14 maja 2017 r. drużyna unihokeja z Liceum Garczyńskiego w składzie: Sandra Kasper, Maja Stachowiak, Katarzyna Konieczek,  Anna Borkowska, Agnieszka Bryza, Joanna Szelzchen, Daria Małycha, Julia Bedła, Magdalena Rzepa oraz Emilia Kierzek reprezentowała szkołę, miasto Zbąszyń, powiat nowotomyski oraz województwo wielkopolskie w Finale Ogólnopolskiej Licealiady, który odbył się w Elblągu. Unihokeistki z Liceum Garczyńskiego zdobyły tytuł Mistrza Polski Szkół 2017, czym powtórzyły ogromny sukces sprzed roku. Opiekunem druzyny jest nauczyciel wychowania fizycznego w ZS nr 1 w Zbąszyniu, Tomasz Śliwa.
 
Dwie uczennice zbąszyńskiego liceum a jednocześnie reprezentantki Polski  zostały wytypowane do pocztu flagowego. Był to bardzo miły początek czekających zmagań sportowych. Już drugi raz z rzędu zespół brał udział w ogólnopolskim finale w grach zespołowych.  Wygrane mecze nie pozostawiły złudzeń, co do tego, kto zasłużenie zdobył mistrzowski tytuł   i w jakim stylu to uczynił. Oto wyniki poszczególnych spotkań naszego zespołu:
 • ZS 1 Zbąszyń      -              ZSL Morąg                                          12:0                      
 • LO Sulechów     -              ZS 1 Zbąszyń                                     2:5
 • ZS 1 Zbąszyń      -              ZS 2 Dębica                                        4:3
Zawodniczka zbąszyńskiego zespołu Anna Borkowska została również najlepszą zawodniczką  turnieju w swojej kategorii.
ZS nr 1 w Zbąszyniu.
 
 

IV GWiNT Ultra Cross

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: IV GWiNT Ultra Cross
W dniach 12-13 maja odbyła się czwarta edycja imprezy biegowej - GWiNT Ultra Cross. Jest to pierwszy zorganizowany w Wielkopolsce ultramaraton o charakterze przełajowym. Trasa biegu prowadziła drogami nieutwardzonymi, w przeważającej mierze duktami i ścieżkami leśnymi. Odcinki asfaltowe ograniczone były do niezbędnego minimum. Nazwa GWiNT wzięła się do pierwszych liter w nazwach trzech powiatów - grodziskiego, wolsztyńskiego i nowotomyskiego - przez które przebiega trasa ultramaratonu. Poza tym w Grodzisku, Wolsztynie i Nowym Tomyślu zlokalizowane był najważniejsze punkty na trasie biegu - starty oraz meta.
 
Uczestnicy mieli do wyboru jeden z trzech dystansów:
55 km - mini GWiNT,
110 km - normal GWiNT,
100 mil (161 km) - super GWiNT.

Dla wszystkich zawodników, bez względu na dystans, który chcą pokonać, zorganizowana była jedna meta. Z kolei starty zlokalizowane były w różnych miejscowościach. Z myślą i bezpieczeństwie i wygodzie biegaczy zorganizowanych zostało na całej liczącej 100 mil trasie przynajmniej 9 punktów kontrolno - odżywczych. Ponadto na punktach dyżurował osoby kompetentne w zakresie udzielania pierwszej pomocy, wyposażone w niezbędny sprzęt ratowniczy.
 
Celem organizatorów, obok zapewnienia zawodnikom jak najlepszych warunków rywalizacji sportowej, było pokazanie uroków i piękna środkowo - zachodniej części Wielkopolski - malowniczych lasów, urokliwych miasteczek oraz otwartych i gościnnych mieszkańców. Na mecie GWINT-a obecny był starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki, który jako jeden z partnerów ultramaratonu dokonał dekoracji zwycięzców.
 
 
 
 

Zawody Strzeleckie z broni małokalibrowej o Puchar Przewodniczącej Rady Powiatu Nowotomyskiego

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Zawody Strzeleckie z broni małokalibrowej o Puchar Przewodniczącej Rady Powiatu Nowotomyskiego
W sobotę, 13 maja na strzelnicy sportowej w nowotomyskim Parku Kultury i Wypoczynku im. Feliksa Szołdrskiego odbyły się Powiatowe Zawody Strzeleckie z broni małokalibrowej o Puchar Przewodniczącej Rady Powiatu Nowotomyskiego. Organizatorem zawodów był Zarząd Rejonowy Ligi Obrony Kraju w Nowym Tomyślu przy finansowym wsparciu Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu.
 
 
 
 
Zawody odbyły się w związku z obchodami Święta Konstytucji 3-go maja. Organizatorzy za cel stawiają sobie popularyzację strzelectwa i doskonalenie umiejętności strzeleckich wśród mieszkańców powiatu. Na zawody zaproszono reprezentacje miast i gmin Powiatu Nowotomyskiego.
W klasyfikacji zespołowej zwyciężyła reprezentacja gminy Miedzichowo, zdobywając Puchar Przewodniczącej Rady Powiatu Nowotomyskiego.
 
Reprezentacja Starostwa Powiatowego również znalazła się na podium zajmując drugie miejsce. Najlepsi w poszczególnych klasyfikacjach otrzymali: puchary, dyplomy i upominki rzeczowe, które wręczyła Przewodnicząca Rady Powiatu Maria Galas.
 
                           
 
 
1 2 3 4 5 6 ... 17

 • Baner: Pierwszy baner dolny
 • Baner: Drugi baner dolny
 • Baner: Nowotomyska Izba Gospodarcza
 • Baner: Narodowe Siły Rezerwy
 • Baner: Przegląd Powiatu Nowotomyskiego
 • Baner: Rcl
 • Baner: www.naszemiasto.pl
 • Baner: NefroTest_ikona
 • Baner: Gminna Szkółka Piłkarska
Znajdujesz się na stronie: Powiat Nowotomyski
Logo akcji: Najlepsze w Polsce
Logo akcji: Lider Wśród Aktywnych
Baner: Wiosna_1Baner: Wiosna2