Logo: Fundusze Europejskie
Logo: BIP Logo: epuap Logo: Facebook

Sport

IV Igrzyska Zimowe dla osób z niepełnosprawnością

07-12-2018 | Autor: Kamil Kałek | drukuj |
Ilustracja do informacji: IV Igrzyska Zimowe dla osób z niepełnosprawnością
Zimowy aerobik z hokejem, zamiatanie śniegu, śnieżki, przechodzenie po krze lodowej, kostka Rubika, Gwiazdor na nartach, polonez oraz kotylion i bombki to nazwy poszczególnych konkurencji w których zmierzyli się zawodnicy, w piątek 7 grudnia podczas IV Igrzysk Zimowych dla osób z niepełnosprawnością. To kolejna sportowa inicjatywa dla osób starszych i z niepełnosprawnościami z powiatu nowotomyskiego, której głównym organizatorem jest Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Nowym Tomyślu przy współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i Szkołą Podstawową nr 3 im. F. Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. W inicjatywę włączyli się również: Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu, Urząd Miejski w Nowym Tomyślu, i Powiatowe Centrum Sportu w Nowym Tomyślu.
 
W gościnnych progach hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. F. Szołdrskiego w Nowym Tomyślu w rywalizacji o olimpijskie laury stanęło 6 zespołów. Konkurencje przygotowane przez uczniów i nauczycieli nowotomyskiej podstawówki dawały możliwość wykazania się umiejętnościami manualnymi, szybkością i celnym okiem. Na trybunach, oprócz kibiców dopingujących swoje drużyny zasiedli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych oraz reprezentanci instytucji i organizacji pozarządowych szeroko rozumianej pomocy społecznej.
 
Bezkonkurencyjna w zmaganiach sportowych okazała się drużyna reprezentująca Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów koło nr 4 w Kuślinie. Na drugim miejscu znaleźli się zawodnicy Zarządu Rejonowego PZERiI w Nowym Tomyślu, a trzecią lokatę wywalczyła drużyna PZERiI koło nr 1 w Nowym Tomyślu. Kolejne miejsca zajęły drużyny Domu Dziennego Pobytu w Nowym Tomyślu, PZERiI koło nr 5 w Bukowcu, Zarząd Rejonowy PZERiI w Zbąszyniu wraz ze Stowarzyszeniem WAMO.
Zadanie otrzymało dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i budżetu Powiatu Nowotomyskiego w ramach Otwartego Konkursu Ofert.
 
„Igrzyska dla osób z niepełnosprawnością” są przedsięwzięciem, które służy poprawie kondycji fizycznej uczestników (osób starszych i z niepełnosprawnościami), nauce współpracy w grupie, wymianie doświadczeń i spędzaniu czasu w gronie osób wzajemnie rozumiejących swoje problemy, a przy tym - integracji tych osób z młodzieżą. Warto dodać, że projekt został nagrodzony w 2016 roku przez Rzecznika Praw Obywatelskich w II edycji konkursu „Złota księga dobrych praktyk na rzecz społecznego uczestnictwa seniorów”.
 

  • Baner: Pierwszy baner dolny
  • Baner: Drugi baner dolny
  • Baner: Nowotomyska Izba Gospodarcza
  • Baner: Narodowe Siły Rezerwy
  • Baner: Przegląd Powiatu Nowotomyskiego
  • Baner: Rcl
  • Baner: www.naszemiasto.pl
  • Baner: NefroTest_ikona
  • Baner: Gminna Szkółka Piłkarska
Znajdujesz się na stronie: Powiat Nowotomyski
Logo akcji: Najlepsze w Polsce
Logo akcji: Lider Wśród Aktywnych
Baner: Wiosna_1Baner: Wiosna2