Logo: Fundusze Europejskie
Logo: BIP Logo: epuap Logo: Facebook

Sport

Srebrny oraz brązowy medal nowotomyskich siatkarzy plażowych w Mistrzostwach Wielkopolski WZPS!

12-06-2018 | drukuj |
Ilustracja do informacji: Srebrny oraz brązowy medal nowotomyskich siatkarzy plażowych w Mistrzostwach Wielkopolski WZPS!
Zmagania o tytuły Mistrza Wielkopolski w siatkówce plażowej w sezonie 2018 rozpoczęły pary juniorskie. W dniach 2-3 czerwca, turniej finałowy odbył się w Turku. W turnieju wzięły udział trzy pary reprezentujące MKS Kangur Nowy Tomyśl: Mentlewicz Piotr/Woźny Bartosz, Liman Łukasz/Czerniak Bartosz, Foltynowicz Patryk/Kaciczak Ernest. Poniżej przedstawiamy relację z Mistrzostw Wielkopolski WZPS, przesłaną przez MKS Kangur Nowy Tomyśl. Gratulujemy sukcesów!
 
Pod względem wyniku sportowego był to dla naszego klubu najbardziej udany start w rozgrywkach juniorów w siatkówce plażowej. W czołowej czwórce, premiowanej awansem do Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski znalazły się dwie nasze pary. W pierwszym półfinale zmierzyli się: Mentlewicz/Woźny oraz Foltynowicz/Kaciczak. Dzięki zwycięstwu 2:0, para Foltynowicz/Kaciczak zagrała w finale, natomiast para Mentlewicz/Woźny zmierzyła się z parą Leracz/Ligocki z Wrześni w meczu o brązowy medal.
 
W meczu o tytuł Mistrza Województwa Foltynowicz/Kaciczak po niezwykle zaciętym spotkaniu (1:2) ulegli parze Bąkiewicz/Małecki. W meczu o brązowy medal nasi zawodnicy również ulegli swoim przeciwnikom z Wrześni (1:2). Na miejscu 5-6 swoje zmagania zakończyła trzecia nasza para Czerniak/Liman.
 
Dla przypomnienia należy zaznaczyć, że Patryk Foltynowicz jest wychowankiem UKS Piast Krotoszyn, aktualnie uczniem SMS Spała. W rozgrywkach młodzieżowych reprezentuje MOS Wola Warszawa. Ernest Kaciczak w rozgrywkach klubowych aktualne również reprezentuje MOS Wola Warszawa.
 
W dniach 9-10 czerwca odbył się kolejny Finał Wojewódzki w rozgrywkach siatkówki plażowej WZPS. Tym razem do Wrześni zjechali się kadeci. Nasz klub reprezentowały dwie pary Bąk/Łowigus oraz Hajduk/Szymański. Do czołowej szóstki turnieju awansowała para Hajduk/Szymański.W półfinale ulegli parze UKS Szamotulanin Małecki/ Bąkiewicz 2:0. W meczu o brązowy medal pokonali 2:1 parę Błachowiak/Helak również z UKS Szamotulanin.
 
W dniu, kiedy kadeci rozgrywali swoje ostatnie mecze na piasku, decydujące o podziale medali, do Jarocina przybyli najmłodsi "plażowicze". Po raz pierwszy w zmaganiach na piasku rywalizować mogli trzynastoletni zawodnicy.W Mistrzostwach Wielkopolski Mini Siatkówki Plażowej wystąpiły trzy pary reprezentujące MKS Kangur Nowy Tomyśl.
 
Najwyższe miejsce 5-6 zajęła para Pyliński/Wilkoszarski. Bardzo mało brakowało, aby nasi zawodnicy znaleźli się w czołowej czwórce turnieju. Na miejscach 7-8 sklasyfikowani zostali Jarnot/Wolny, natomiast miejsce 9-10 zajęła para Liman/Machucki. Już niedługo, zawodnicy rocznika2005/2004 rozpoczną rywalizację w rozgrywkach ligowych WZPS w kategorii młodzików. W sezonie 2018 w Półfinałach Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej wystąpią trzy pary reprezentujące MKS Kangur Nowy Tomyśl.
 
 

  • Baner: Pierwszy baner dolny
  • Baner: Drugi baner dolny
  • Baner: Nowotomyska Izba Gospodarcza
  • Baner: Narodowe Siły Rezerwy
  • Baner: Przegląd Powiatu Nowotomyskiego
  • Baner: Rcl
  • Baner: www.naszemiasto.pl
  • Baner: NefroTest_ikona
  • Baner: Gminna Szkółka Piłkarska
Znajdujesz się na stronie: Powiat Nowotomyski
Logo akcji: Najlepsze w Polsce
Logo akcji: Lider Wśród Aktywnych
Baner: Wiosna_1Baner: Wiosna2