Logo: Fundusze Europejskie
Logo: BIP Logo: epuap Logo: Facebook

Sport

Sportowa rywalizacja seniorów

30-05-2017 | Autor: Kamil Kałek | drukuj |
Ilustracja do informacji: Sportowa rywalizacja seniorów
Majowa, wiosenna aura sprzyja realizowaniu wielu przedsięwzięć. Słońce, otaczająca przyroda skłania do aktywnego spędzania czasu, spotkań i wyjazdów. Doskonale wiedzą o tym seniorzy zrzeszeni w Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, którzy dzięki wsparciu partnerów wśród których jest samorząd powiatowy, samorządy gminne, instytucje pomocy społecznej oraz sponsorzy organizują imprezy sportowo-biesiadne. Takie majowe wydarzenia integrujące osoby starsze miały miejsce w Opalenicy, gdzie w czwartek, 18 maja na terenie Centrum Wystawowo Szkoleniowego w Sielinku odbyła się XII Biesiado-Olimpiada dla Niepełnosprawnych i Seniorów oraz w Nowym Tomyślu, gdzie również w czwartek, 25 maja na hali Gimnazjum w Nowym Tomyślu odbyły się VII Igrzyska dla Osób z Niepełnosprawnością
 
W Sielinku spotkało się około 250 seniorów z gmin: Opalenica, Grodzisk Wielkopolski, Buk oraz z niemieckiego Storkow. Spotkanie rozpoczęło się od występu zespołu śpiewaczego „Wesołe Seniorki” z Opalenicy. Następnie rozegrano igrzyska sportowe. Nad sprawnością ich przebiegu czuwała młodzież z opalenickiego Zespołu Szkó. Wśród konkurencji sportowych znalazły się m.in.: rzut piłką do kosza, slalom z kijem do mini hokeja i piłeczką pomiędzy słupkami, czy zbijanie kręgli. Najlepsi uczestnicy zostali nagrodzeni medalami i dyplomami. Po wysiłku fizycznym, każdy uczestnik zasiadł do stołu gdzie czekał ciepły posiłek, ciasto oraz napoje. Organizatorem imprezy był Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy wraz z Zarządem Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Opalenicy.
 
Tydzień później w hali sportowej nowotomyskiego Gimnazjum w rywalizacji o tytuł najlepszego zespołu podczas VII Igrzysk dla Osób z Niepełnosprawnością udział wzięli seniorzy zrzeszeni w kołach PZERiI z Kuślina, Bukowca, Nowego Tomyśla, Miedzichowa, reprezentujący Zarządy Rejonowe PZERiI w Opalenicy i Nowym Tomyślu oraz przedstawiciele nowotomyskiego Domu Dziennego Pobytu oraz Fundacji Zbąszyńskiej.
 
Sportowych emocji dostarczyły konkurencje olimpijskie, przygotowane przez gimnazjalistów, w których zawodnicy wykazali się umiejętnościami manualnymi, szybkością i celnym okiem. W składzie komisji sędziowskiej, przyznającej punkty za każde zadanie znaleźli się nauczyciele Gimnazjum. Na trybunach oprócz kibiców dopingujących swoje drużyny zasiedli przedstawiciele samorządów gmin i powiatu. Powiat nowotomyski reprezentował sekretarz powiatu Ryszard Napierała.  
 
Bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Opalenicy. Na drugim miejscu znalazł się zespół z Kuślina, a trzecie wywalczyli seniorzy z koła nr 1 PZERiI w Nowym Tomyślu. Kolejne miejsca zajęli reprezentanci Zarządu Rejonowego PZERiI w Nowym Tomyślu, zespół z Bukowca, nowotomyski Dom Dziennego Pobytu, reprezentanci Fundacji Zbąszyńskiej i zespół z Miedzichowa.
 
Trzy pierwsze drużyny otrzymały puchary i nagrody. Wszystkim zespołom wręczono dyplomy. Organizatorami imprezy byli: PZERiI Zarząd Rejonowy Nowy Tomyśl, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu oraz Gimnazjum im. F. Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. Wsparcia udzieliło Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu oraz Urząd Gminy Nowy Tomyśl. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
 
 
 
 

  • Baner: Pierwszy baner dolny
  • Baner: Drugi baner dolny
  • Baner: Nowotomyska Izba Gospodarcza
  • Baner: Narodowe Siły Rezerwy
  • Baner: Przegląd Powiatu Nowotomyskiego
  • Baner: Rcl
  • Baner: www.naszemiasto.pl
  • Baner: NefroTest_ikona
  • Baner: Gminna Szkółka Piłkarska
Znajdujesz się na stronie: Powiat Nowotomyski
Logo akcji: Najlepsze w Polsce
Logo akcji: Lider Wśród Aktywnych
Baner: Wiosna_1Baner: Wiosna2