Logo: Fundusze Europejskie
Logo: BIP Logo: epuap Logo: Facebook
Strona głównaKulturaJesteś w dziale:

Kultura

Dzień seniora w Zbąszyniu

Ilustracja do informacji: Dzień seniora w Zbąszyniu
W sobotę, 12 października seniorzy z gminy Zbąszyń świętowali Dzień Seniora. Przybyłych na spotkanie, powitała przewodnicząca Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Zbąszyniu - Maria Kostera-Kaniecka. Obecnie w organizacji zrzeszonych jest ponad 250 osób z terenu miasta i gminy. Życzenia od władz samorządowych Powiatu Nowotomyskiego przekazał wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowotomyskiego Leszek Leśny oraz sekretarz powiatu nowotomyskiego Ryszard Napierała.
 

Wyprawa na Czarny Ląd

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Wyprawa na Czarny Ląd
W czwartek, 4 października grupa podopiecznych Stowarzyszenia "Rodzinka" odwiedziła Ogród Zoologiczny we Wrocławiu. Uczestnicy obejrzeli wiele gatunków dzikich zwierząt, zwiększyli swoją wiedzę na ich temat a także uczyli się szacunku do przyrody i właściwego podejścia do mieszkańców zoo. Największą atrakcją wyjazdu było zwiedzanie Afrykarium.
 
Wyjazd dofinansowany był ze środków PFRON, przekazanych przez Powiat Nowotomyski w ramach realizacji zadania pn.: ”Organizowanie lokalnych, regionalnych ogólnopolskich imprez kulturalnych, sportowych, turystycznych i rekreacyjnych dla osób niepełnosprawnych wspierających ich aktywność w tych dziedzinach”.
 
Stowarzyszenie „Rodzinka”
 
 

VII Ogólnopolskie Spotkanie Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych

Autor: Krystian Dybek
Ilustracja do informacji: VII Ogólnopolskie Spotkanie Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych
W czwartek, 11 października rozpoczęło się VII Ogólnopolskie Spotkanie Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych. Gospodarzem tegorocznego spotkania jest Powiat Nowotomyski. Dzisiaj starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki przywitał kolekcjonerów znaczków oraz wręczył symboliczne przypinki, będące pamiątką tego wydarzenia. Cieszymy się, że jako powiat możemy gościć miłośników uprawiania turystyki z całej Polski i nie tylko, a tym samych pokazać walory turystyczne naszego terenu. Z tej okazji Starostwo Powiatowe wydało nowy Znaczek Turystyczny z wizerunkiem budynku Sądu Rejonowego w Nowym Tomyślu. W programie imprezy jest również m.in. zwiedzanie Nowego Tomyśla wraz z Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa, pałacu w Wąsowie i Chraplewie oraz kościoła drewnianego w Brodach.
 

Podsumowali Festiwal Smaków

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Podsumowali Festiwal Smaków
W czwartek, 11 października w Starostwie Powiatowym w Nowym Tomyślu spotkali się organizatorzy „Festiwalu Smaków”, który odbył się 29 września w Cichej Górze. Starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki wraz z wicestarostą Tomaszem Kuczyńskim pogratulowali inicjatywy przedstawicielom osób zaangażowanych w przygotowanie wydarzenia. Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia wystąpili na scenie oraz tym, których pracy nie było widać.

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Komisja Bezpieczeństwa i Porządku
W środę, 10 października w Starostwie Powiatowym w Nowym Tomyślu odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, podczas której omówiono sprawy dotyczące bezpieczeństwa na terenie powiatu w mijającym okresie. Starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki podziękował członkom Komisji za zaangażowanie i pracę na rzecz mieszkańców powiatu nowotomyskiego.

Festyn pod dobrymi skrzydłami

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Festyn pod dobrymi skrzydłami
W niedzielę, 30 września w kościele pw. Michała Archanioła w Wytomyślu odbył się odpust i Festyn Parafialny „Pod dobrymi skrzydłami”. Wydarzenie zainicjowała msza święta odpustowa, której przewodniczył ks. Tomasz Buliński. Dalsza część uroczystości odbywała się na terenie przy kościele. Nie zabrakło atrakcji zarówno dla dzieci i dorosłych. Na scenie swoje talenty zaprezentowała młodzież i dzieci. Wspólnie z mieszkańcami Wytomyśla i proboszczem ks. Arturem Andrzejewskim świętowała również przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofia Szalczyk i starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki.
 

Festiwal smaków w Cichej Górze

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Festiwal smaków w Cichej Górze
W sobotę, 29 września w Cichej Górze odbyła się impreza plenerowa „Festiwal smaków”. Wydarzenie utrzymane w stylu biesiady prowadził aktor Piotr Pręgowski - popularny „Pietrek” z serialowego „Rancha”. Na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły i soliści. Gwiazdą wieczoru był zespół Fanatic. Nie zabrakło również występów Baciarów i Sławomira z Kajrą w wykonaniu mieszkańców Cichej Góry. Na smakoszy czekały pierogi od Solejukowej, pyry z gzikiem z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej z Top Tomyśla oraz potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Dzieci mogły skorzystać z atrakcji sportowych przygotowanych przez Powiatowe Centrum Sportu w Nowym Tomyślu. Organizatorami imprezy byli Jarosław i Renata Gumułowie, Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu oraz Rada Sołecka wsi Cicha Góra. Partnerzy wydarzenia: przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofia Szalczyk, Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno -Spożywczego w Szreniawie, Powiatowe Centrum Sportu w Nowym Tomyślu i Restauracja „Cztery Pory Roku”.
 

Gratulacje dla Rancha i Folwarku

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Gratulacje dla Rancha i Folwarku
Rancho Colorado oraz Folwark Wąsowo znalazły się wśród laureatów XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Sposób na sukces. Przedsiębiorczość na obszarach wiejskich.” Konkurs nad którym patronat honorowy objął Prezydent RP Andrzej Duda ma na celu m.in.: promocję rozwoju przedsiębiorczości na terenach wiejskich, aktywizację gospodarczą mieszkańców wsi, a także ukazywanie przedsięwzięć i dobrych praktyk realizowanych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
W poniedziałek, 24 września obiekty odwiedził starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki. Zapoznał się z modernizacjami przeprowadzonymi w ramach PROW. Właścicielom Rancha i Folwarku przekazał serdeczne gratulacje i wyrazy uznania.
 
 

Powiatowa debata społeczna na temat bezpieczeństwa

Autor: Kamil Kałek
Ilustracja do informacji: Powiatowa debata społeczna na temat bezpieczeństwa

W środę, 19 września w Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Tomyślu odbyła się powiatowa debata społeczna na temat bezpieczeństwa. Podczas debaty zostały przedstawione nowe narzędzia komunikowania się z Policją, do których należy m.in. aplikacja mobilna „Moja Komenda”. Ponadto omówiono funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także programu „Dzielnicowy Bliżej Nas".

 

W dalszej części spotkania mieszkańcy zgłaszali swoje problemy i wnioski mogące wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa. Poruszono m.in. temat oświetlenia przejść dla pieszych w rejonie obwodnicy, złego oznakowania dróg na terenie Nowego Tomyśla, a także zakłócenia spoczynku nocnego w rejonie bloków osiedla Północ.

W wydarzeniu uczestniczyli także samorządowcy, wśród których znalazł się również starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki. To kolejne tego typu spotkanie organizowane przez Komendę Powiatową Policji w Nowym Tomyślu. Ma ono na celu między innymi włączenie obywateli w wypracowywanie propozycji rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym. Tego typu spotkania pozwalają także na wymianę informacji między Policją a mieszkańcami o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu będą mogły zostać wypracowane wspólnie metody ich eliminowania.

Uroczysta sesja w Bolewicach

Autor: Krystian Dybek
Ilustracja do informacji: Uroczysta sesja w Bolewicach
W piątek, 14 września Nadleśnictwo Bolewice zorganizowało sesję pn. „Karty z Historii Nadleśnictwa Bolewice na tle Historii Polski w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości”. Wydarzenie to było okazją do przedstawienia ponad stu letniej działalności Nadleśnictwa, a także przywołaniem wspomnień z dawnych lat. Obecny na spotkaniu starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki przekazał na ręce Nadleśniczego Tadeusza Szymańskiego, pamiątkową statuetkę upamiętniająca to wydarzenie.
 
1 2 3 4 5 6 ... 16

  • Baner: Pierwszy baner dolny
  • Baner: Drugi baner dolny
  • Baner: Nowotomyska Izba Gospodarcza
  • Baner: Narodowe Siły Rezerwy
  • Baner: Przegląd Powiatu Nowotomyskiego
  • Baner: Rcl
  • Baner: www.naszemiasto.pl
  • Baner: NefroTest_ikona
  • Baner: Gminna Szkółka Piłkarska
Znajdujesz się na stronie: Powiat Nowotomyski
Logo akcji: Najlepsze w Polsce
Logo akcji: Lider Wśród Aktywnych
Baner: Wiosna_1Baner: Wiosna2