Dzisiaj jest: Wtorek, 23 Lipiec 2019 Imieniny: Bogny i Apolinarego
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

Trwa nabór do szkół powiatu nowotomyskiego

Ostatnie dni obfitują w doniesienia medialne na temat tegorocznej rekrutacji do szkół w Polsce. Mamy do czynienia z bezprecedensowym naborem dwóch roczników uczniów, którzy ukończyli gimnazjum bądź szkołę podstawową. W szczególności, podnoszony jest problem braku miejsc na najbardziej oblegane kierunki kształcenia, zwłaszcza zaś w większych miastach, w którym system naboru dopuszcza wielokrotne lub nawet nieograniczone wskazywanie swoich preferencji przez uczniów.
 
czytaj dalej

Rolki dla dzieci - wakacje z PCS

 • 12-07-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W piątek, 12 lipca w Powiatowym Centrum Sportu w ramach wakacji z PCS odbyła się nauka oraz doskonalenie jazdy na rolkach. Młodzi rolkarze pokonywali najróżniejsze przeszkody,  a na zakończenie zajęć prezentując swoje umiejętności poruszali się w rytm muzyki po hali PCS. Zajęcia zostały przeprowadzone wspólnie z Klubem Rolkarstwa Szybkiego Skate2city z Grodziska Wielkopolskiego. 
 

Poprzez rehabilitacje do sprawności

 • 12-07-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Po raz kolejny uczestnicy zajęć prowadzonych przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Tomyślu w okresie od sierpnia do października, będą brali udział w zajęciach rehabilitacyjnych prowadzonych w ramach realizacji zadania –„Prowadzenie grupowych i indywidualnych zajęć, które maja na celu nabywania rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych”. 
Regularny udział w zajęciach rehabilitacyjnych jest ważnym elementem terapii. Pozwala m.in. poprawić sprawność fizyczną, zapobiec regresowi oraz pozytywnie wpływa na funkcjonowanie osób niepełnosprawnych w Środowiskowym Domu Samopomocy ale również poza placówką. 
Zadanie finansowane z środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Powiatu Nowotomyskiego.

Będą współdziałać w zakresie podnoszenia jakości nauczania zawodowego

 • 12-07-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W czwartek, 11 lipca w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu podpisano porozumienia pomiędzy Cechem Rzemiosł Różnych w Nowym Tomyślu a szkołami branżowymi I stopnia z Nowego Tomyśla, Opalenicy, Zbąszynia oraz Grodziska Wielkopolskiego.
 
 
 Zawarte porozumienia mają przede wszystkim na względzie poprawę stanu kształcenia zawodowego. Strony porozumienia będą współpracować w zakresie podnoszenia jakości, efektywności i rozwoju kształcenia zawodowego oraz dostosowania go do potrzeb rynku pracy. Szkolnictwo zawodowe przez wiele lat było niedocenione. W XXI wieku nauka zawodu w szkole branżowej I stopnia nie może być postrzegana jako koniec edukacji. Nauka w szkole branżowej I stopnia to dobry początek do kontynuowania jej w technikum, a następnie podjęcia studiów w szkole wyższej.
 
 

Las bez barier

 • 11-07-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W środę, 10 lipca fundacja „hOlendry” wraz z Nadleśnictwem Grodzisk Wielkopolski zorganizowało X plenerowe spotkanie integracyjne w Nowej Róży koło Nowego Tomyśla z cyklu „Las bez barier”. W tym roku hasło przewodnie brzmiało „Strzał w dziesiątkę”.
Podczas chwil spędzonych w leśnym zaciszu, na uczestników czekał ciepły posiłek, zajęcia z łucznictwa oraz przejażdżki bryczką. Wszyscy zebrani mogli również wysłuchać Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Palatium” z Nadleśnictwa Grodzisk Wielkopolski pod kierownictwem Zastępcy Nadleśniczego Wojciech Ślicznera. Spotkanie zakończyło się wspólną biesiadą przy ognisku. Obecny w Nowej Róży Członek Zarządu Powiatu Nowotomyskiego Edwin Pigla, przekazał na ręce organizatorów kosz z upominkami.
 
 

Fitness dla dzieci

 • 10-07-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
W środę, 10 lipca w hali Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu odbyły się zajęcia fitness dla dzieci, przeprowadzone przez trenera personalnego Dorotę Goślińską. Dzisiejsze ćwiczenia to tylko jedna z wielu atrakcji jakie na tegoroczne wakacje przygotowało Powiatowe Centrum Sportu w Nowym Tomyślu.
 
 

Rusza konkurs „Na wsi najlepiej”

 • 10-07-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Polska Organizacja Turystyczna rozpoczyna drugą edycję konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej”, którego celem jest wyłonienie najciekawszych miejsc i atrakcji związanych z turystyką wiejską. Wszystko, by promować dobre praktyki, wymieniać się doświadczeniami i wspierać lokalnych przedsiębiorców oraz społeczności. Celem działań POT jest zwiększenie zainteresowania taką formą turystyki i gospodarcze aktywizowanie obszarów wiejskich, bazując na ich potencjale.

Szczegóły na stronie: nawsinajlepiej.polska.travel
 

Zbąszyńska biblioteka zaprasza!

„Biblioteka na plaży, czyli Zbąszyń czyta nad jeziorem” zawita ponownie na plażę miejską w Łazienkach. Od 27 lipca do 11 sierpnia zapraszamy Państwa do Strefy Biblioteki. Czytelnia plenerowa będzie czynna codziennie od 14:00 do 18:00 podczas trwania 9. Święta Jeziora aż do kończącej projekt imprezy sportowo-rekreacyjnej „Aktywna Plaża”. Przez ten czas promujemy czytelnictwo oraz walory turystyczne naszego miasta. W Strefie Biblioteki będzie można spędzić czas, czytając czasopisma lub książki.
czytaj dalej

Szanowni Rolnicy

 • 03-07-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Ważna informacja Okręgowego Inspektora Pracy w Poznaniu dla rolników, dotycząca przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas tegorocznych żniw.
 
 

Sportowe Wakacje

 • 02-07-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Sportowe wakacje  w formie zajęć rekreacyjno-sportowych to kolejna atrakcyjna propozycja Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu dla dzieci i młodzieży.
Zajęcia odbywać się będą w wyznaczonych terminach w hali Powiatowego Centrum Sportu. Udział w zajęciach jest nieodpłatny. Szczegóły na plakacie.
 
1 2 3 4 5 6 ... 69
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
  Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Informacje

Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu
ul.Poznańska 33
64-300 Nowy Tomyśl

tel. 61 44 26 700

fax 61 44 23 589

email: starostwo@powiatnowotomyski.pl
 
Starostwo czynne w godzinach
Poniedziałek - piątek 7:30 – 15:30
Rachunki  bankowe
1. Rachunek  bieżący  -Budżet (Organ):
nr 53 9058 0000 0000 0000 7272 0033   Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
2. Dochody Starostwa Powiatowego:
nr 11 9058 0000 0000 0000 7272 0013  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
3.Rachunek wyodrębnionych  wpływów - geodezja:
nr 54 9058 0000 0000 0000 7272 0015   Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
4.Rachunek dochodów komunikacyjnych :
nr 70 9058 0000 0000 0000 7272 0018  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
5.Wyodrębnione wpływy- Grunty Skarbu Państwa:
nr 22 9058 0000 0000 0000 7272 0009  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl