Dzisiaj jest: Wtorek, 21 Maj 2019 Imieniny: Wiktora i Tymoteusza
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

Rajd Nordic Walking studentów UTW

W sobotę, 27 kwietnia, w gościnnych progach Nadleśnictwa Bolewice, odbył się Rajd Nordic Walking dla studentów Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Bolewic i Nowego Tomyśla. Przybyłych na rajd przywitali Jakub Skrzypczak – Dyrektor Powiatowego Centrum Sportu, Mirosława Kortus – Prezes Banku Spółdzielczego w Nowym Tomyślu oraz Ryszard Tratwal – Prezes UTW w Nowym Tomyślu. Po krótkiej rozgrzewce na linii startu stanęła ponad 40-osobowa grupa, która ruszyła w przepiękną trasę – „Mokrzyzny”. Urokliwe i malownicze krajobrazy podczas spaceru dodawały sił i uśmiechu na twarzach studentów. Po przejściu linii mety na uczestników czekał gorący posiłek. Podczas podsumowania medale, dyplomy oraz upominki od Banku Spółdzielczego wręczali m.in. Mirosława Kortus oraz Ryszard Tratwal.
 

Zarząd Powiatu Nowotomyskiego ogłasza nabór wniosków w roku 2019 na dofinansowanie z zakresu prac konserwatorskich i restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków położonych na terenie Powiatu Nowotomyskiego.

 • 30-04-2019
 • Autor: Aldona Łuka
 • drukuj

Najlepsi w Wielkopolsce

 • 30-04-2019
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
Wspaniałe wieści dotarły do nas z Zespołu Szkół RCKU w Trzciance. W kwietniu uczniowie brali udział w Okręgowej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych we Wrześni. Swoją wiedzą i umiejętnościami pokazali, że nie mają sobie równych. Trzcianecka Szkoła zajęła I miejsce w klasyfikacji, a uczniowie sięgnęli po czołowe miejsca w poszczególnych blokach tematycznych.
 
Pierwsze miejsca zajęli: Michał Piśny (produkcja roślinna), Emil Lemianski (mechanizacja rolnictwa), Jakub Światłowski (produkcja zwierzęca), Hubert Knop (architektura krajobrazu), Katarzyna Oleszak (gastronomia). Na drugim miejscu znaleźli się: Jan Odważny (produkcja roślinna), Kacper Piechota (mechanizacja rolnictwa), Mateusz Kałek (produkcja zwierzęca), Weronika Klorek (weterynaria). Trzecie miejsca zajęli: Sandra Wencka (architektura krajobrazu), Damian Wajman (produkcja zwierzęca).
Tuż za podium, na czwartym miejscu sklasyfikowani zostali: Kinga Walczak (produkcja zwierzęca), Piotr Szukała (mechanizacja rolnictwa), Kacper Błachowiak (produkcja roślinna). Szkołę reprezentowali także: Monika Śledź, Krzysztof Rajewicz, Bogusia Nowak, Irena Plewa i Julia Nowak.
GRATULUJEMY!
 

Informacja

 • 30-04-2019
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj

XVI Targi Ogrodniczo-Działkowe w Trzciance

 • 29-04-2019
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
Po niedzieli, 28 kwietnia ogrody i balkony wielu mieszkańców naszego terenu wzbogaciły się w piękne kwiaty, drzewka owocowe i krzewy, które można było zakupić podczas XVI Targów Ogrodniczo Działkowych Powiatu Nowotomyskiego. Odbywająca się jak co roku w Trzciance impreza zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu, Urząd Gminy Kuślin i Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance cieszyła się zainteresowaniem wśród zwiedzających.
Starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński wraz z wójtem Kuślina Mieczysławem Skrzypczakiem oraz dyrektor ZSRCKU w Trzciance Izabelą Kałek uroczyście powitali wszystkich przybyłych na tegoroczną imprezę.  Na scenie wystąpiły grupy artystyczne i sportowe z gminy Kuślin: wokalistka „Luna” - Waleria Fludra, zespół taneczny z Gminnego Ośrodka Kultury, dzieci z przedszkola Słoneczko w Trzciance, zespół młodzieżowy Dambejk, Klub Sportów Walki „De La Riva” Głuponie. Swoje sportowe umiejętności na scenie zaprezentowały także grupy taneczne z Nowotomyskiego Ośrodka Kultury i wokalista Kris. Najmłodsi mogli skorzystać z licznych animacji przy scenie i namiocie Powiatowego Centrum Sportu z Nowego Tomyśla, które przygotowało konkurencje sportowe. Tegoroczną gwiazdą Targów był zespół „Piękni i Młodzi”. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na tegoroczną imprezę.
 

Pożegnanie absolwentów

W piątek, 26 kwietnia w szkołach średnich z terenu Powiatu Nowotomyskiego odbyły się uroczystości związane z ukończeniem przez uczniów nauki w szkołach licealnych oraz technikach. Jest to czas, kiedy młodzież otrzymuje tytuł absolwenta szkoły średniej, tym samym już niedługo przystąpi do pierwszego ważnego egzaminu dojrzałości. W uroczystym pożegnaniu absolwentów wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych: starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński, wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor oraz zastępca Przewodniczącej Rady Powiatu Nowotomyskiego Zbigniew Markowski. Jak co roku starosta nowotomyski przekazał najlepszemu absolwentowi szkoły Złoty Medal za wybitne osiągnięcia w nauce oraz okolicznościowy adres dla rodziców.

Utrudnienia w ruchu na drodze powiatowej nr 2738P

W związku z realizacją inwestycji pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Głuponie i Trzcianka - Gmina Kuślin" uprzejmie informujemy, iż od dnia 26.04.2019 r. nastąpią utrudnienia w ruchu na drodze powiatowej nr 2738P odcinek Wąsowo - leśniczówka - Głuponie - Trzcianka. Kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zastosowanie się do wprowadzonej, tymczasowej zmiany organizacji ruchu tj. objazdu przez drogę powiatową nr 2739P przez Kuślin do skrzyżowania z m. Michorzewo i dalej drogą 2709P do m. Trzcianki. Przepraszamy za utrudnienia.

Prezes Rady Ministrów odwiedził Nowy Tomyśl

 • 25-04-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Składając wizytę w Powiecie Nowotomyskim, dzisiaj Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu odwiedził Prezes Rady Ministrów w latach 2001-2004 Leszek Miller. Podczas wizyty rozmawiał o ważnych dla naszego regionu sprawach oraz przy okazji zapoznał się z funkcjonowaniem nowotomyskiego Szpitala Powiatowego.
 
 

Już w ten weekend zapraszamy na targi do Trzcianki

 • 24-04-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Ostatni weekend kwietnia zapowiada się bardzo ciekawie w Trzciance. Odbędą się tam XVI Targi Ogrodniczo-Działkowe Powiatu Nowotomyskiego. Dużo atrakcji dla działkowców, ogrodników oraz miłośników dobrej zabawy.
Szczegóły na plakacie.

Komunikat

 • 19-04-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
1 2 3 4 5 6 ... 65
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
  Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.