Dzisiaj jest: Czwartek, 22 Sierpień 2019 Imieniny: Cezarego i Tymoteusza
Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Powiatnowotomyski

Menu dostępności

Aktualności

Zapraszamy na VI Święto Zupy

 • 16-08-2019
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
W sobotę, 24 sierpnia w Opalenicy odbędzie się VI Święto Zupy, na które serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie.

Zmarł Świadek Historii por. Henryk Ludwik Czarnecki

 • 13-08-2019
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
6 sierpnia w nowotomyskim szpitalu zmarł por. Henryk Ludwik Czarnecki ps. „Wiktor” , „Wicher”. Członek organizacji młodzieżowej „Pyton - Młoda Polska”. Mieszkaniec Jastrzębska Starego koło Nowego Tomyśla. Historyk organizacji niepodległościowych w Wielkopolsce. Wyróżniony przez Instytut Pamięci Narodowej tytułem „Świadek Historii”. Członek Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.
Henryk Ludwik Czarnecki urodził się 25 sierpnia 1936 roku w Toruniu w rodzinie inteligenckiej o starych tradycjach niepodległościowych jako syn Jana Czarneckiego i Heleny z d. Lewandowskiej. Dziadkowie (Jan Czarnecki oraz Michał Lewandowski) byli żołnierzami Legionów. Czarnecki był członkiem poakowskiej organizacji młodzieżowej „Pyton” oraz dowódcą dywersyjnej organizacji „Młoda Polska”, która działając na terenie Torunia w okresie 1952-1954, prowadziła szkolenia wojskowe, zajmowała się działalnością propagandowo-dywersyjną oraz wywiadowczą. Został skazany przez Wojskowy Sąd Rejonowy w Bydgoszczy na sesji wyjazdowej w Toruniu na 5 lat więzienia, był więźniem PUBP w Toruniu, Bydgoszczy, Jaworzna i Sztumu. W 1992 r. został oddelegowany do Okręgowej Komisji Badania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Poznaniu z zadaniem dokumentowania działalności niepodległościowych organizacji działających na terenie Wielkopolski w latach 1945-1956. Członek KPN, NSZZ „Solidarność”, Związku Młodocianych Więźniów Politycznych „Jaworzniacy” Oddział Warszawa, Komisji Historycznej Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego Oddział Wielkopolska, Sądu Koleżeńskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Oddział Wielkopolska.

W mojej pamięci pozostanie jako Człowiek wspaniały i niezwykle życzliwy dla innych.
 
dr Zdzisław Kościański
 

Sportowe wakacje z PCS

 • 13-08-2019
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
Sprawnościowy tor przeszkód, zajęcia z piłki noznej, siatkowej, koszykówki,  jazdy na rolkach, fitness dla najmłodszych czy szkolenie z udzielania pierwszej pomocy - taką bogatą ofertą zajęć dla najmłodszych w te wakacje może pochwalić sie Powiatowe Centrum Sportu w Nowym Tomyślu.
 
Zachęcamy do śledzenia relacji z zajęć na facebooku PCS.

IV Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa w Nowym Tomyślu

 • 13-08-2019
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
W dniach 22-25 sierpnia Nowy Tomyśl będzie bez wątpienia globalną stolicą plecionkarstwa, a to za sprawą IV edycji Światowego Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa. Prezentujemy bogaty program tego wydarzenia i zapraszamy wszystkich sympatyków wikliny i plecionkarstwa do Nowego Tomyśla.

Uwaga konkurs!

 • 01-08-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Zachęcamy do wzięcia udziału w dwóch konkursach organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Szczegóły na plakatach.
 
 
 

Nie żyje wieloletni Komendant Powiatowy Policji

 • 31-07-2019
 • Autor: Krystian Dybek
 • drukuj
Z głębokim smutkiem i żalem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci
 
ŚP.
Zbigniewa Borowczyka
 
 
wieloletniego Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu.
 
 
Łącząc się w smutku i żałobie,
Rodzinie i Bliskim Zmarłego przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia.
 
 
                                                                                                                                                                    Zarząd i Rada
                                                                                                                                                                 Powiatu Nowotomyskiego
 
 

Letnie turnusy dla seniorów

 • 31-07-2019
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
Wypoczynek często wiążemy  z pokutującym stereotypem, że jeśli mamy lato, to jedziemy nad morze, a jak jest zima, to w góry. Lato może być dobrze wykorzystanym czasem na rozwijanie pasji, nawiązywanie nowych znajomości, naukę nowych umiejętności, zdobywanie wiedzy i wcale nie trzeba przemierzać setek kilometrów, żeby tego doświadczyć. Wszystkie te działania oferuje swoim podopiecznym Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Opalenicy, organizując dla nich „Letnie Turnusy dla Seniorów”.
 
Tegoroczne turnusy trwały od 22 do 26 lipca. Uczestnicy spotykali się codziennie od porannych do popołudniowych godzin w auli szkolnej przy ulicy Farnej w Opalenicy. Każdy dzień rozpoczynał się kawą i ciastem, a kończył ciepłym, smacznym obiadem w restauracji „Kamienica” w Opalenicy. Organizatorzy starali się urozmaicić uczestnikom każdy dzień pobytu na turnusie. Pierwszego dnia spotkali się z włodarzami gminy Opalenica - burmistrzem Opalenicy Tomaszem Szulcem oraz jego zastępcą Pawłem Jakubowskim, z którymi dyskutowali o trudach i radościach życia codziennego w naszej gminie. Kolejne dni przebiegały pod hasłem „zdrowie i bezpieczeństwo”, w związku z czym nie brakowało teorii i praktyki w tym zakresie. Seniorów odwiedził  dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie - Łukasz Nyczkowski, który opowiadał o tym, jak instytucja którą kieruje wspiera rodzinę oraz osoby niepełnosprawne. Ciekawą prelekcję wygłosili przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Tomyślu. Inspektor pan Henryk Jachimski nauczył uczestników czytać etykiety artykułów spożywczych oraz opowiedział jaki wpływ na nasze zdrowie mają znajdujące się w nich składniki. Podpowiedział też jakie produkty powinny znaleźć się w naszym codziennym jadłospisie, żeby zdrowo i długo żyć.
 
Podczas turnusów seniorzy gościli też policjantów z Komisariatu Policji w Opalenicy - Remigiusza Przybysza oraz Adriana Kornosza, którzy omówili kwestie związane z bezpiecznym poruszaniem się po drogach publicznych oraz przestrzegali seniorów przed zagrożeniami wynikającymi z nadmiernej ufności wobec obcych ludzi. Następnie druh Jeremiasz Cichy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Opalenicy w bardzo obrazowy sposób przekazał seniorom wiedzę na temat wielu czyhających na nich zagrożeń i pokazał jak fachowo udzielać pomocy. Omówił też w jaki sposób powinniśmy  zachować się w sytuacji, kiedy staniemy się uczestnikami lub świadkami wypadku na drodze oraz jak  powiadomić odpowiednie służby i nie bać się udzielić pierwszej, jakże cennej pomocy.
 
Wczasowicze uczestniczyli też w warsztatach manualnych, podczas których nauczyli się przygotowywać zjawiskowe bukiety z cukierków i krepy. W ramach rehabilitacji i promocji zdrowia, codziennie brali udział w zajęciach ruchowych i rytmicznych. Tradycyjnie podczas turnusów nie zabrakło waloru krajoznawczego. Tym razem seniorzy odwiedzili  piękny Prusim, gdzie w zaciszu olenderskiej osady przyjemnie spędzili czas. Turnusy zakończyły się żywiołowymi zabawami ruchowymi, które prowadził Krzysztof Borowiak.
 
 „Letnie Turnusy dla Seniorów” w Opalenicy odbywały się m.in. dzięki dofinansowaniu ze środków Powiatu Nowotomyskiego w ramach Otwartego Konkursu Ofert. Każdego roku cieszą się dużym zainteresowaniem. Jest to czas wymiany doświadczeń, wzajemnego wspierania się, wielu kreatywnych zajęć oraz wypoczynku.
 
Iwona Tadyszak
 

Zarząd Powiatu podziękował za lata pracy

 • 30-07-2019
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
W poniedziałek, 29 lipca podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Nowotomyskiego pożegnano odchodzącą na emeryturę wieloletnią pracownicę Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu Wiesławę Szyptowską. Pani Wiesława kierowała zespołem do spraw rodzinnej pieczy zastępczej.

Policjanci świętowali

 • 26-07-2019
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
W piątek, 26 lipca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu funkcjonariusze policji z terenu powiatu nowotomyskiego obchodzili jubileusz 100-lecia powstania Policji Państwowej połączony z uroczystościami z okazji Święta Policji. W uroczystościach udział wzięli m.in. przedstawiciele władz samorządowych powiatu nowotomyskiego i tworzących go gmin, służb wojskowych, pożarniczych, instytucji, z którymi policja współpracuje oraz zaproszeni goście, zaprzyjaźnieni z nowotomyską jednostką.
Komendant Powiatowy Policji w Nowym Tomyślu Jarosław Żurek przypomniał historię policji państwowej oraz podziękował funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym policji za codzienny trud, zaangażowanie i profesjonalizm w służbie. Podczas uroczystości padły również słowa uznania ze strony zaproszonych gości oraz serdeczne życzenia. Lokalni samorządowcy na czele z przewodniczącą Rady Powiatu Nowotomyskiego Renatą Gruszką i starostą nowotomyskim Andrzejem Wilkońskim podziękowali za profesjonalną, rzetelną, pełną wyrzeczeń pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców gmin i powiatu. Tradycyjnie w tym dniu zostały wręczone wyróżnienia, medale, odznaczenia oraz mianowania policjantów na wyższe stopnie służbowe.
 
Postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 19 czerwca 2019 roku o nadaniu odznaczeń Prezydent Andrzej Duda Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę odznaczył:
 • Annę Biniak – starszego specjalistę Zespołu Finansów i Zaopatrzenia Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu 
 
Decyzją Nr 11/P/2019 Ministra Spraw Wewnętrznych  z dnia 4 czerwca 2019 roku o nadaniu odznaczeń Brązowym Medalem Zasłużony Policjant odznaczeni zostali:
 • nadkom. Sławomir Wenderski – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu
 • aspirant sztabowy Tomasza Spychała – detektyw Zespołu Techniki Kryminalistycznej Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu
 
Medalem Pamiątkowym z okazji setnej rocznicy powstania Policji Państwowej Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu za wzorowe osiągnięcia w pracy zawodowej oraz na niwie społecznej odznaczył:
 • podkom. Arkadiusza Pelc – Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu
Wręczenie odznaczeń nastąpi na oficjalnych obchodach Święta Policji w Poznaniu w dniu 31 lipca br.
 
 
Decyzją Prezydium Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego  Policjantów z dnia 10 czerwca 2019 roku za zasługi patriotyczne i działalność na rzecz Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Medal „Krzyż Niepodległości” klasy II Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego  Policjantów otrzymali:
 • podinspektor Mariusz Piosik
 • starszy aspirant Łukasz Parniewicz
 • aspirant sztabowy Paweł Łuczak
 • aspirant sztabowy Leszek Szadura
 • aspirant  Julian Kobielski
 • młodszy aspirant Jakub Wojciechowski
 • komisarz w stanie spoczynku Tadeusz Szczerbal
 
Decyzją Prezydium Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów z dnia 10 czerwca 2019 roku za zasługi patriotyczne i działalność na rzecz Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Medal XXV-lecia Zarządu Głównego  otrzymali:
 • podinsp. Marek Nawrocki
 • podkom. Arkadiusz Pelc
 • aspirant sztabowy Elżbieta Galas
 • starszy aspirant Tomasz Roszyk
 • aspirant Michał Gronowski
 • podinspektor w stanie spoczynku Antoni Magdziak
 • aspirant sztabowy w stanie spoczynku Mieczysław Dzikowski 
 
 
Decyzją Prezydium Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów z dnia 10 czerwca 2019 roku za długoletni staż związkowy, aktywność i zaangażowanie w realizację działalności statutowej Związku Srebrną Odznakę Honorową otrzymali:
 • aspirant sztabowy Sebastian Nyga
 • aspirant Michał Kornosz
 • aspirant Paweł Krajs
 • aspirant Krzysztof Szulc
 • aspirant Marcin Żmudzin
 • młodszy aspirant Paweł Feiffer
 • młodszy aspirant Sławomir Fornalski
 • sierżant sztabowy Adrian Adamski
 • sierżant sztabowy Agata Hryniak
 • sierżant sztabowy Paweł Nowak
 
Decyzją Prezydium Zarządu Wojewódzkiego  Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa wielkopolskiego z dnia 10 czerwca 2019 roku za wieloletnią aktywność na rzecz Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów  i środowiska policyjnego Srebrny Medal otrzymali:
 • aspirant sztabowy Szymon Mewes
 • starszy aspirant Adam Andrzejewski
 • aspirant Tomasz Hoza
 • aspirant Sebastian Jagoda
 • aspirant Rafał Muszytowski
 • aspirant Michał Nowak
 
Decyzją Prezydium Zarządu Wojewódzkiego  Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa wielkopolskiego z dnia 10 czerwca 2019 roku za  aktywność na rzecz Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów  i środowiska policyjnego Brązowy Medal otrzymali:
 
 • młodszy aspirant Joanna Jerzewska
 • młodszy aspirant Remigiusz Przybysz
 • sierżant sztabowy Łukasz Dzieniszewski
 • sierżant sztabowy Ludmiła Królik
 • sierżant sztabowy Janusz Owsianny
 • sierżant sztabowy Michał Prętki
 • starszy sierżant Krystian Rogozinski
 • nadkomisarz w stanie spoczynku Zbigniew Rajewski
 • aspirant sztabowy w stanie spoczynku  Andrzej Cholaszczyński
 • starszy aspirant w stanie spoczynku Czesław Walkowiak
 • aspirant w stanie spoczynku Dariusz Gabryelczyk
 • aspirant w stanie spoczynku Grzegorz Konieczny
Uchwałą Zarządu Wojewódzkiego Wojewódzkiej Grupy Międzynarodowego Stowarzyszenia IPA  Medalem okolicznościowym Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA zostali:
 • inspektor Jarosław Żurek
 • podinspektor Mariusz Piosik
 • podkomisarz Roman Łukaszewski
 • aspirant sztabowy Justyna Jarmuż-Piszczoła
 • aspirant sztabowy Leszek Szadura
 • młodszy aspirant Jakub Wojciechowski
 • sierżant sztabowy Adrian Adamski
 • sierżant sztabowy Paweł Nowak
 • sierżant sztabowy Janusz Owsianny
 • sierżant sztabowy Mateusz Poprawski
 • sierżant sztabowy Adrian Śmiałek
 • starszy sierżant Joanna Gendera
 • nadkomisarz w stanie spoczynku Wiesław Patela
 • podkomisarz w stanie spoczynku Telesfor Wołk
 • komisarz w stanie spoczynku Marek Pióro
 • aspirant sztabowy w stanie spoczynku Jan Bąbelek
 • aspirant sztabowy w stanie spoczynku Jan Kostyra
 • aspirant sztabowy w stanie spoczynku Zdzisław Ratajczak
 • aspirant w stanie spoczynku Tomasz Mieleszczuk
 
Rozkazem Personalnym Nr 2660/2019 z dnia 2 lipca  2019 r. Komendant Wojewódzki  Policji  w Poznaniu z dniem 24 lipca 2019 roku za wzorowo pełnioną służbę wyróżnił przedterminowym mianowaniem na wyższy stopień służbowy STARSZEGO ASPIRANTA POLICJI
 • aspiranta Adama Andrzejewskiego
Rozkazem Personalnym Nr 2661/2019 z dnia 2 lipca 2019 roku  Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu z dniem 24 lipca 2019 roku mianował:
 
na stopień ASPIRANTA SZTABOWEGO POLICJI
 
 • starszego aspiranta Sebastiana Nygę
 
na stopień  STARSZEGO ASPIRANTA  POLICJI
 
 • aspiranta  Łukasza Parniewicza
 • aspiranta Tomasza Roszyka
 
na stopień  ASPIRANTA  POLICJI
 
 • młodszego aspiranta Tomasza Chojnackiego
 • młodszego aspiranta Pawła Feiffer
 • młodszego aspiranta Michała Gronowskiego
 • młodszego aspiranta Pawła Jąder
 • młodszego aspiranta Juliana Kobielskiego
 • młodszego aspiranta Pawła Krajs
 • młodszego aspiranta Marka Przybylaka
 • młodszego aspiranta Artura Ratajczaka
 • młodszego aspiranta Michała Szota
 • młodszego aspiranta Krzysztofa Szulca
 • młodszego aspiranta Marcina Walczaka
 • młodszego aspiranta Artura Włodarczyka
 • młodszego aspiranta Łukasza Woźnego
 • młodszego aspiranta Marcina Żmudzina
 
Rozkazem Personalnym Nr 2662/2019 z dnia 2 lipca 2019 roku oraz Rozkazem Personalnym Nt 3068/2019 z dnia 16 lipca 2019 roku Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu z dniem 24 lipca 2019 roku na stopień MŁODSZEGO ASPIRANTA POLICJI  mianował:
 
 • sierżanta sztabowego Weronikę Bryzę
 • sierżanta sztabowego Patryka Garcona
 • sierżanta sztabowego Joannę Jerzewską 
 • sierżanta sztabowego Huberta Kaczmarka
 • sierżanta sztabowego Konrada Michalika
 • sierżanta sztabowego Jakuba Wojciechowskiego 
 
Rozkazem Personalnym Nr 2663/2019 z dnia 2 lipca 2019 roku  Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu z dniem 24 lipca 2019 roku na stopień  SIERŻANTA SZTABOWEGO POLICJI mianował:
 
 • starszego sierżanta Łukasz Dzieniszewskiego
 • starszego sierżanta Przemysława Lorenz 
 • starszego sierżanta Pawła Nowaka
 • starszego sierżanta Mikołaja Staśkiewicza
 • starszego sierżanta Adriana Śmiałka 
 • starszego sierżanta Huberta Zboralskiego
 
      na stopień  STARSZEGO SIERŻANTA POLICJI
 
 • sierżant Wioletę Kalicką
 • sierżanta Mariusza Majewskiego
 • sierżanta Mariusza Ranke 
 • sierżanta Adama Ratajczaka
 • sierżanta Krystiania Rogozinskiego
 • sierżant Maję Staśkiewicz                                                                        
 • sierżanta Krzysztofa Utracik
 
Rozkazem Personalnym Nr 2664/2019 z dnia 2 lipca 2019 roku  Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu z dniem 24 lipca 2019 roku na stopień SIERŻANTA POLICJI mianował:
 
 • starszą posterunkową  Marlenę Ratajczak
 
Rozkazem Personalnym Nr 204, 205, 206/2019 z dnia 17 lipca 2019 roku z dniem 24 lipca 2019 roku Komendant Powiatowy Policji w Nowym Tomyślu na stopień STARSZEGO POSTERUNKOWEGO POLICJI mianował:
 • posterunkowego Konrada Frąckowiaka
 • posterunkowego Adama Nefermanna
 • posterunkowego Grzegorza Napierałę 
Starosta Nowotomyski za wzorowo pełnioną służbę oraz osiągnięcia w służbie przyczyniające się do poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu nowotomyskiego wyróżnił:
 • aspiranta Marcina Walczaka 
 • starszego sierżanta Piotra Krajs
 • starszego sierżanta Mariusza Ranke
 
 

Zawody konne

 • 24-07-2019
 • Autor: Kamil Kałek
 • drukuj
W niedzielę, 21 lipca Lwówek był miejscem jeździeckich zmagań. Odbywały się tam zawody konne w skokach przez przeszkody. Program imprezy przewidywał konkurs skoków dla kucy i koni dużych, łącznie w sześciu kategoriach. Organizatorem wydarzenia było Posadowskie Towarzystwo Jeździeckie przy wsparciu Gminy Lwówek i Powiatu Nowotomyskiego.
 
1 2 3 4 5 6 ... 70
Masz uwagi do naszej strony? Napisz do nas!
 • CAPTCHA
  CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
  Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Informacje

Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu
ul.Poznańska 33
64-300 Nowy Tomyśl

tel. 61 44 26 700

fax 61 44 23 589

email: starostwo@powiatnowotomyski.pl
 
Starostwo czynne w godzinach
Poniedziałek - piątek 7:30 – 15:30
Rachunki  bankowe
1. Rachunek  bieżący  -Budżet (Organ):
nr 53 9058 0000 0000 0000 7272 0033   Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
2. Dochody Starostwa Powiatowego:
nr 11 9058 0000 0000 0000 7272 0013  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
3.Rachunek wyodrębnionych  wpływów - geodezja:
nr 54 9058 0000 0000 0000 7272 0015   Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
4.Rachunek dochodów komunikacyjnych :
nr 70 9058 0000 0000 0000 7272 0018  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl
 
5.Wyodrębnione wpływy- Grunty Skarbu Państwa:
nr 22 9058 0000 0000 0000 7272 0009  Bank Spółdzielczy Nowy Tomyśl